Runner's World poleca:

10 najciekawszych biegów na świecie

Poleć ten artykuł:

Najlepszą imprezą na świecie dla Ciebie mogą być zawody w Twojej miejscowości. Ale nie podważając ich statusu, z czasem szukasz nowych wrażeń. Dlatego spośród tysięcy biegów na świecie wybraliśmy imprezy, którymi warto się zainteresować. Zapewniają niezapomniane wrażenia i dają okazję do zwiedzenia pięknych zakątków globu.

Przebij mur

Co: Great Wall Marathon

Gdzie: Chiny

Kiedy: maj. Co roku setki biegaczy z całego świata zbierają się, by dokonać tego, czego mongolscy najeźdźcy nie byli w stanie zrobić: zdobyć Wielki Mur Chiński. Ten wycieńczający bieg prowadzi po 1500-letnim odcinku, którego pokonanie jest niczym przytulanie bestii – w końcu to jeden z siedmiu cudów świata.

Trasa: Większość trasy wiedzie po żwirowej drodze, która ciągnie się przez piękne wioski i pola ryżowe, ale główny odcinek – mur – to 8 km morderczej wspinaczki i zbiegów.

Fakty: Biegacze pokonują w sumie 5164 schody – od niskich i łatwych, po strome i wymagające wysokiego podnoszenia kolan.

Kontakt: great-wall-marathon.com

Relacja z Great Wall Marathon [wideo]

Tagi: najciekawsze biegi na świeci | biegi zagraniczne | zawody zagraniczne

Oceń artykuł:

4.3

Skomentuj (1)

Kamil Nowak, 30 grudnia 2015, 13:07

Piękne lokalizacje biegów podaliście ;-) Maraton po Wielkim Murze Chińskim jest genialny, wiele czytałem o jego przebiegu, chciałbym kiedyś wystartować, zobaczymy jak będzie ;-) 
przejdź do forum

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij