Runner's World poleca:

Biegowa etykieta: Dobre maniery na zawodach

Poleć ten artykuł:

Zawody biegowe to nie wykwintne salony, rządzą tu pot i emocje. To jednak nie powód, żeby zapominać o innych uczestnikach i przynajmniej postarać się nie uprzykrzać im biegu. Stąd ten poradnik dla debiutantów i przypomnienie dla doświadczonych, co wypada, a co już mniej na trasie.

Na zawodach panują reguły, które ułatwiają życie biegaczom i organizatorom. Większość znajdziesz w regulaminie, ale wiadomo, różnie bywa z jego czytaniem. Pozostałe to dobre obyczaje, których uczysz się na imprezach, obserwując innych. Dama i dżentelmen biegania nie zapominają o pozostałych uczestnikach.

Barbarzyńca to ten, który myśli, że zawody organizowane są tylko dla niego, a inni mu statystują. Kilkutysięczny potok biegaczy musi współpracować, żeby nie utrudniać sobie rywalizacji i nie podnosić dodatkowo ciśnienia. To jak na zatłoczonej autostradzie: bez przepisów ruchu drogowego kierowcy szybko skoczyliby sobie do gardeł.

Przyjrzyj się skróconemu kodeksowi biegacza ulicznego i reprezentuj zawsze kulturalną elitę zawodów. Wypisaliśmy różne zachowania, z jakimi możesz spotkać się na trasie. Podzieliliśmy je na trzy kategorie: "ZAKAZANE", "DOZWOLONE", "TO ZALEŻY". Warto się do nich stosować na biegowych salonach.

Tagi: jak zachować się na biegać | debiut w biegu | poradnik dla początkujących biegaczy

Oceń artykuł:

4.6

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij