Gdynia Półmaraton: treningi (nie tylko) dla debiutantów z Małgorzatą Sobańską

Były już skipy z Rafałem Wójcikiem, było dużo techniki z Marcinem Chabowskim, teraz czas na ćwiczenia zaproponowane przez Małgorzatę Sobańską! W niedzielę, 20 stycznia, w Gdyni odbędzie się kolejny otwarty trening w ramach akcji "Debiutanci na start!".

Małgorzata Sobańska będzie trenować debiutantów przed startem w Gdynia Półmaratonie
fot. Gdynia Półmaraton

Akcja "Debiutanci na start!" to nie tylko kompleksowy program przygotowań do debiutu w Gdynia Półmaratonie, ale także okazja do spotkania z najlepszymi polskimi lekkoatletami, których dzięki otwartym, bezpłatnym treningom biegacze amatorzy mają na wyciągnięcie ręki.

REKLAMA

"Warto skorzystać z ich wiedzy i bezcennych porad" – mówi rzeczniczka zawodów Ewa Paciorek, która również debiutowała w Gdyni.

"Każdy trening to okazja, by uczyć się od najlepszych polskich biegaczy. Tym razem zapraszamy do Gdyni, na wspólne bieganie z jedną z najwybitniejszych biegaczek długodystansowych w historii polskiej lekkoatletyki. Na trening zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności osoby, które przed sobą mają swój debiut na dystansie półmaratonu" - zachęcają organizatorzy imprezy.

Zakończmy biegać, zacznijmy trenować!

"Tym hasłem chciałabym zaprosić do współpracy biegaczy chcących zadebiutować w Gdynia Półmaratonie – mówi Małgorzata Sobańska, aktualna rekordzistka Polski na dystansie maratonu. – Plan treningowy, który chcę Wam zaproponować jest oparty na moim planie, który stosowałam jako zawodniczka i który jest bardzo skuteczny również w treningu amatorskim. Oczywiście, wszystkie środki treningowe dostosowane są do możliwości fizycznych i czasowych biegacza amatora" – zapewnia mistrzyni.

Małgorzata Sobańska to niezwykle utytułowana zawodniczka, od 17 lat rekordzistka Polski w maratonie (2:26:08 podczas Chicago Marathon w 2001). Reprezentowała Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (11. miejsce) i Atenach (17. miejsce). Wygrywała maratony w Londynie (1995) i Warszawie (2008), dwukrotnie była także mistrzynią kraju w półmaratonie (1999 i 2004). Na mistrzostwach świata w maratonie w Göteborgu w 1995 zajęła 4. miejsce. Od 2009 roku zajmuje się treningiem amatorów biegania oraz organizacją i prowadzeniem obozów sportowych.

Akcja "Debiutanci na start!" obejmuje nie tylko otwarte treningi, ale także wsparcie trenerskie na każdym etapie przygotowań. Jeszcze można dołączyć do jednego z czterech debiutanckich teamów prowadzonych przez Marcina Chabowskiego, Rafała Wójcika, Anielę Nikiel-Głogosz i Małgorzatę Sobańską. Uczestnicy mogą liczyć także na komunikację z trenerami (w zamkniętych grupach w serwisie społecznościowym), zaś na samych zawodach na wyróżniające się numery startowe dla każdego teamu oraz wsparcie trenera przez cały półmaratoński weekend: od spotkania dzień przed startem, przez wspólną rozgrzewkę, doping na trasie, aż po uścisk dłoni i gratulacje na mecie.

Trening w niedzielę, 20 stycznia, jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Początek o godz. 10:00 przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Więcej informacji o imprezie i akcji "Debiutanci na start!" na oficjalnej stronie zawodów.

RW

 

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA