Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
  • Runner's World

  • Biegi

  • Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój: stary tunel pochłonie setki biegaczy

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój: stary tunel pochłonie setki biegaczy

Największą atrakcją zupełnie nowej, 23-kilometrowej trasy Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój będzie nieczynny tunel kolejowy o długości 1601 m. Biegacze pokonają go już 25 maja. Zapisy trwają!

XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój fot. XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój

Biegi górskie w Jedlinie-Zdroju mają swoją kilkunastoletnią tradycję, dotychczas organizowano zawody na dystansach od 5 do 21 km. W tym roku zostanie zorganizowany już XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym, czyli Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój, którego patronem medialnym będzie Runner's World.

W 2014 r. organizatorzy proponują całkowicie nową, 23-kilometrową trasę. Tylko miejsce startu i mety nie zmienia się - zawody rozpoczną się i zakończą na terenie kompleksu rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Cała reszta to nie zwykły lifting, to totalna rewolucja.

Jest to jedyny w kraju taki bieg, którego część trasy prowadzi 181 metrów pod powierzchnią ziemi przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce (1601 m). Znajduje się on pod masywem Małego Wołowca na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka. Następnie trasa wiedzie po zboczu nieczynnego kamieniołomu, z którego rozpościera się malownicza panorama Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką (1602 m.n.p.m).

Część półmaratonu wytyczona jest przez Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich, wokół najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich - Góry Borowa (854 m.n.p.m.). Kolejny etap prowadzi uliczkami miasta w stronę Pałacu Jedlinka, gdzie można będzie podziwiać replikę samolotu "Czerwonego Barona".

Na dziedzińcu powstaje browar, który wkrótce stanie się kolejną atrakcją miasta. Na koniec zawodnicy biegną przez Uzdrowisko tuż obok Domu Zdrojowego oraz Pijalni Wód Mineralnych z ujęciem wody Charlotta.

Stało się już tradycją, że biegacze w Jedlinie-Zdroju otrzymują wyjątkowe pamiątkowe medale. Tak będzie i w tym roku. Dla wszystkich, którzy dobiegną do mety przewidziano również konkursy, w których będzie można wygrać bardzo wiele ciekawych nagród od sponsorów.

Jedliński półmaraton odbędzie się 25 maja. Rywalizacja na trasie rozpocznie się punktualnie w południe. Jeśli ktoś zamierza wziąć udział w biegu, warto pośpieszyć się ze zgłoszeniem. Do 13 kwietnia wpisowe wynosi 40 zł, do 11 maja - 60 zł, a po tym terminie opłata startowa rośnie do 80 zł.

XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów w Krynicy Zdroju (www.festiwalbiegowy.pl) i Montrail Ligi Biegów Górskich (www.biegigorskie.pl). Honorowym patronatem imprezę objęli burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.biegajwjedlinie.pl.

RW

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij