Runner's World poleca:

Jak skutecznie zarządzać imprezami biegowymi?

Poleć ten artykuł:

Jednym z najważniejszych wydarzeń, które skupiają uwagę, podnoszą kompetencje i integrują organizatorów imprez biegowych w Polsce, są cyklicznie organizowane na UE w Poznaniu konferencje metodyczne. Najbliższa, pod hasłem „Metody zarządzania imprezami biegowymi", odbędzie się już w dniach 20-21 października.

Czwarta Ogólnopolska Konferencja Metodyczna pt. "Metody zarządzania imprezami biegowymi" to doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy w zakresie organizacji i zarządzania wydarzeniami sportowymi, zapoznania się ze strategiami, jakie stosują organizatorzy międzynarodowych biegów, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, wymiany doświadczeń, poznania ciekawych ludzi i nawiązania relacji.

W poprzednich edycjach konferencji dyskutowano na temat strategii rozwoju imprez biegowych w Polce i na świecie, narzędzi marketingu sportowego, zarządzania wizerunkiem wydarzeń sportowych, organizacji wolontariatu, pozyskiwania i współpracy ze sponsorami, budowania atmosfery imprez biegowych, relacji z mediami itp.

Każdorazowo w konferencjach uczestniczyło około 100-130 osób, w tym wielu znakomitych gości, m.in. dyrektorzy największych maratonów, półmaratonów i biegów długodystansowych, olimpijczycy (Lidia Chojecka, Małgorzata Sobańska, Paweł Januszewski, Michał Bartoszak, Rafał Wieruszewski, Marcin Urbaś) utytułowani ultramaratończycy (Marcin Świerc, Artur Kujawiński), dziennikarze sportowi mediów ogólnopolskich (Przemysław Babiarz), przedstawiciele władz samorządowych, sponsorów, firm obsługujących wydarzenia sportowe, klubów biegacza.

Tematami przewodnimi tegorocznej konferencji pt. „Metody zarządzania imprezami biegowymi" będą:

a. Tworzenie wartości dla biegaczy i pozostałych interesariuszy imprez biegowych
b. Wykorzystanie koncepcji Customer Experience Management w sporcie, czyli zarządzanie doświadczeniami biegaczy
c. Kształtowanie lojalności biegaczy
d. Formy i zakres współpracy władz samorządowych z organizatorami biegów
e. Akcje charytatywne jako przesłanka organizacji imprez biegowych
f. Wykorzystanie social mediów w zarządzaniu imprezą biegową.

Pierwszego dnia konferencji odbędzie się kilka sesji tematycznych oraz paneli dyskusyjnych, natomiast drugiego dnia zaplanowano warsztaty strategiczne, w czasie których uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności menedżerskie.

Nad konferencją regularnie Patronat Honorowy obejmują Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Szczegółowe, na bieżąco uzupełniane informacje na temat konferencji, warunków uczestnictwa, programu, prelegentów, miejsca spotkania, sprawozdania i prezentacje z ubiegłych edycji itp. znajdują się na stronie www.konferencjabiegowa.pl

KB

Tagi: konferencja biegowa

Oceń artykuł:

--

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij