Runner's World poleca:

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - piąty dzień

Poleć ten artykuł:

Ostatni dzień rywalizacji lekkoatletów okazał się polską niedzielą w Amsterdamie! Od mocnego uderzenia rozpoczął Marcin Chabowski, a potem posypały się medale pozostałych reprezentantów. Zobacz fotorelację z wydarzeń na mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, Mistrzostwa Europy Amsterdam 2016, Adam Kszczot, relacja mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce Zobacz całą galerię

Ostatniego dnia mistrzostw Europy rozegranych zostało 13 finałów, aż w 11 wystąpili Polacy. Nasi reprezentanci zapewnili wspaniałe widowisko kibicom. Co tu dużo mówić, to była polska niedziela w Amsterdamie. Od mocnego uderzenia zaczął Marcin Chabowski w półmaratonie. Zajął 4. miejsce i sekundy dzieliły go od medalu.

W sesji popołudniowej sygnał do marszu po medale dała Joanna Linkiewicz, która zdobyła srebro w biegu na 400 m przez płotki. Mistrzynią Europy na 1500 m po kapitalnym finiszu została Angelika Cichocka. Paweł Fajdek zdobył złoto w rzucie młotem, a Wojciech Nowicki dołożył brązowy medal. Michał Haratyk zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą.

Deklasacją rywali zakończył się bieg na 800 m. Adam Kszczot zdobył złoto i obronił tytuł mistrza Europy, tuż za nim na metę wbiegł Marcin Lewandowski. Polski dorobek medalowy uzupełniła sztafeta 4x400 m, która zdobyła srebro.

23. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce reprezentacja Polski zakończyła z dorobkiem 12 medali, w tym 6 złotymi. Zapewniło to pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zobacz: Zdjęcia z piątego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie

» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień czwarty
» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień trzeci
» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień drugi
» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień pierwszy

RW

Tagi: Mistrzostwa Europy klasyfikacja medalowa | Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce zdjęcia | Mistrzostwa Europy lekkoatletyka starty Polaków