Runner's World poleca:

Największe biegi w Polsce w 2015 roku [STATYSTYKI]

Poleć ten artykuł:

Biegacze po raz kolejny zagłosowali nogami na najlepsze imprezy w kraju. Zobacz, jakie zawody znalazły się w zestawieniu TOP 12 dla maratonów, półmaratonów i zawodów na 10 km w tym roku. Kto cieszy się z największego wzrostu, a jakie imprezy zaliczyły spadek zainteresowania.

Jak w startach w zawodach nie liczą się tylko rekordy, tak w organizowaniu imprez nie tylko frekwencja ma znaczenie. Jest to jednak mierzalny sygnał, jak rozlokowane są sympatie biegaczy. Gdzie wracają i jakie biegi polecają innym.

Tegoroczne zestawienie największych imprez zdominowały zawody z Warszawy. Stolica to miasto z patentem na organizację dużych imprez. Świetnie rozwija się Gdynia. Jeżeli tamtejsze Centrum Sportu organizuje bieg na 10 km, to mają zagwarantowaną frekwencję na poziomie największych biegów w kraju. Nie odstają inne duże ośrodki: Poznań, Kraków, Wrocław. Prężą muskuły, doskonalą swoje imprezy, a to przekłada się na wysoką liczbę uczestników.

W zestawieniu pojawiają się debiutanci. Biegi w Szczecinie (PZU Maraton Szczecin) i Gdyni (PZU Maraton Gdynia) już przy pierwszej edycji zyskały uznanie biegaczy. Brakuje imprez ze wschodu, ale nie daj się zwieść: organizuje się tam coraz większe i lepsze zawody (np. Półmaraton Białystok, Rzeszowska Dycha). Tylko kwestią czasu jest ich pojawienie się w rankingach TOP. Oczywiście, nie ma w nich też całej masy biegów lokalnych, organizowanych przez samych biegaczy – bez potężnych sponsorów, często na kilkaset uczestników, ale z atmosferą, której niejeden z wielkich może im pozazdrościć.

Na kolejnych stronach zobaczysz zestawienia TOP dla 2015 roku.

Tagi: największe biegi w Polsce | największe maratony | największe półmaratony | największe zawody na 10 km

Oceń artykuł:

4.8

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij