Runner's World poleca:

Rekordowy 9. PKO Poznań Półmaraton [wideo]

Poleć ten artykuł:

Największa impreza biegowa w Wielkopolsce – 9. PKO Poznań Półmaraton za nami. Bieg ukończyło 11 351 zawodników. Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Muteti przebiegając metę w czasie 01:03:43. Najlepszą kobietą była Teresa Flavious Kwamboka uzyskując czas 01:14:31.

9. PKO Poznań Półmaraton

Najszybszym Polakiem okazał się być Paweł Ochal – zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu. Najszybszą Polką była Marta Krawczyńska.

01:16:18

Pomimo niesprzyjającej pogody, na starcie 9. PKO Poznań Maratonu stanęła rekordowa liczba uczestników, aura nie odstraszyła również kibiców, którzy wzdłuż całej trasy spontanicznie wspierali biegaczy.

W tym roku najlepszą poznanianką była Aleksandra Peisert, która osiągnęła czas 01:21:50, a najlepszym poznaniakiem Paweł Tarasiuk z czasem 01:08:12.