[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Nie tylko kawa: żele i kapsułki z kofeiną dla biegaczy

Kofeina tuż przed startem oraz zażyta w trakcie biegu da Ci zastrzyk energii – pod warunkiem, że na kilka dni przez biegiem odpuścisz kawę, bo organizm przyzwyczaja się do jej działania. Zobacz, jakie produkty dla sportowców zawierają taką dawkę kofeiny, by na trasie odczuć solidnego kopa.

Produkty z kofeiną dla sportowców Kofeina to dobrze znana wszystkim substancja pobudzająca, którą najczęściej pozyskujemy z kawy. Bieg z filiżanką może być problematyczny, więc warto zapoznać się z ofertą żeli i kapsułek dla sportowców (fot. shutterstock.com)

Kofeina daje więcej mocy i wytrzymałości biegaczom – potwierdziło to wiele badań i ciągle pojawiają się nowe doniesienia o jej skuteczności. Naukowcy z Cantenbury Christ Church University przebadali 18 biegaczy na 1500 m. Podczas jednej z prób wszyscy wypili po 2 filiżanki mocnej kawy, zawierającej około 200 miligramów kofeiny każda. W kolejnym biegu wypili oni kawę bezkofeinową. 14 z nich pobiegło szybciej na kofeinowym dopalaczu, uzyskując średnio o 4 sekundy lepszy czas (4:46-4:50). Badacze stwierdzili również, że w mięśniach pijących kawę kofeinową było mniej kwasu mlekowego odpowiadającego za zakwasy i uczucie zmęczonych nóg.

O wpływie kofeiny na osiągane przez Ciebie wyniki przeczytasz więcej w artykule Kofeina w treningu biegacza: Wpływ kawy na formę.

Żele i kapsułki z kofeiną - wybór Runner's World:

REKLAMA

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Kofeinowe kapsułki Activlab Caffeine Power (fot. producent).

Activlab Caffeine Power

Zawiera 200 mg kofeiny w jednej kapsułce. To więcej niż ma np. przeciętny żel z kofeiną, więc w czasie biegu lub przed nim nie stosuj innych środków z tą pobudzającą substancją.

Cena: ok. 13 zł za opakowanie (60 kapsułek)

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Żel z kofeiną SIS GO Energy Plus Caffeine (fot. producent)

SIS GO Energy Plus Caffeine

W każdej porcji zawiera 22 g węglowodanów i 75 mg kofeiny. Taka dawka węgli dostarcza energii na 20-30 minut biegu. Mniejsze saszetki ułatwiają precyzyjne dawkowanie żelu na trasie.

Cena: 8-10 zł za tubkę

REKLAMA

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Kofeinowy żel Torq Banoffee (fot. producent).

Żele Torq Banoffee

Żele Banoffe jak i te o smaku owoców leśnych firmy Torq zawierają 89 mg kofeiny pochodzącej z naturalnej guarany. Żel to mieszanka glukozy z fruktozą w proporcjach 2:1, o gładkiej konsystencji i bez sztucznych barwników.

Cena: ok 11 zł za saszetkę

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Energetyczny baton z kofeiną Maxim Energy Bar (fot. producent).

Maxim Energy Bar

To niskotłuszczowy baton energetyczny wypełniony węglowodanami. Dodatkowo zawiera witaminy C i E oraz witaminy z grupy B (B2, B6, B12), poprawiające metabolizm podczas wysiłku.

Cena: ok. 7 zł za sztukę

Produkty do nabycia w specjalistycznych sklepach internetowych.

RW 10/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij