Runner's World poleca:

Zastąp suplementy dietą. 11 produktów lepszych niż tabletki

Poleć ten artykuł:

Trwa starcie między Imperium Suplementów i Królestwem Natury. Do pojedynku o formę i zdrowie warto stanąć po właściwej, zielonej stronie mocy. Zobacz, jakie produkty naładują Cię energią, skocz do warzywniaka i zapomnij o suplementach w tabletkach.

„Weź pigułkę!” – kuszą producenci suplementów diety i obiecują cuda: od poprawy pamięci, potencji i perystaltyki jelit po poprawę formy. Jeżeli wczytasz się w drobny druczek informacji na opakowaniu, dowiesz się, że suplement nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety.

Nie przeczytasz natomiast, że suplementy diety nie podlegają konieczności udokumentowania badaniami ich skuteczności, jakie obowiązują przy wprowadzaniu na rynek leków. Wystarczy jedynie zgłoszenie do sanepidu o wprowadzeniu preparatu na rynek. To, co łykasz, pozostaje tylko kwestią zaufania między Tobą a producentem, bo deklaracje składu na opakowaniu wcale nie muszą pokrywać się z zawartością.

Dlatego zamiast łykać tabletki, sięgnij po naturalne produkty. „Im więcej różnych witamin i składników mineralnych w jednym suplemencie, tym mniejsza jest jego wartość dla organizmu” – alarmuje dietetyk sportowy Katarzyna Biłous z dietovita.pl.

Tagi: suplementy diety | jedzenie a suplementy | odżywianie zamiast suplementów | dieta sportowca

Oceń artykuł:

4.5

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij