Runner's World poleca:

Zdrowa dieta: Lista zakupów biegacza

Poleć ten artykuł:

Z zakupami jak z treningiem. Musisz wybrać najlepiej dla siebie i zrealizować je krok po kroku. Zrób listę, zanim wybiegniesz między regały. W jej skomponowaniu pomoże Ci nasz poradnik, w którym wskazujemy najlepsze produkty dostępne w małych i dużych sklepach.

Za każdym razem, kiedy robisz zakupy, masz przed sobą trudne zadanie: spośród tysięcy dostępnych produktów musisz wybrać te najkorzystniejsze dla Twojego zdrowia, zawierające najwięcej substancji odżywczych – te, które sprawią, że nie opadniesz z sił podczas biegu, a konserwanty nie rozstroją żołądka. Według danych Food Marketing Institute, przeciętny supermarket ma w ofercie średnio 38 718 produktów.

Zapakowane w kolorowe papierki, wsparte milionami na kampanie reklamowe w telewizji, zachęcają chwytliwymi hasłami, potrafiąc zwieść nawet najsprytniejszego konsumenta. Po co jednak marnować czas na rozważania nad jogurtem i pytania w stylu "kupić, nie kupić", "jeść, czy nie jeść", skoro możesz go poświęcić na bieganie? Nasz przewodnik powiedzie Cię alejkami typowego polskiego supermarketu, zaznaczając, które z odżywczych (i zarazem smacznych) produktów powinny powędrować do Twojego koszyka, a które należy omijać szerokim łukiem, bo tylko udają zdrową żywność.

Na kolejnych slajdach przemierzymy wszystkie działy z typowego marketu:

Tagi: dieta biegacza | zdrowe zakupy

Oceń artykuł:

4.1

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij