Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Runners-world.PL

Forum - Społeczność: Gdzie biegać – miejsca/ścieżki/trasy

Gdzie biegać - Wrocław
    przez kachita,
    2010-11-08 14:29:54

Jak w temacie - gdzie biegacie we Wrocławiu? Macie jakieś fajne urozmaicone trasy, gdzie można pobiec kros, płasko, dłuższy bieg?
    Ja mam standardową 1,5-kilometrową pętelkę w Parku Klecińskim - teren jest delikatnie fałdowany, jest też parę krótkich zbiegów i podbiegów, ale większość pętli jest płaska.

przez amroz,
    2010-11-08 16:26:49

Moja trasa w Warszawie w centrum to 1,668. Tylko dwa razy światł czasami uda się trafic na zielona fale Wiec 3 kółka to 5 km jeszcze spoko, 10 km już troche nudno ale 15km to juz katorga. Wiec ostatnio postanowilem na wybiegania wyjeżdzać samochodem na "obrzeża" miasta

przez rudobrody,
    2010-12-30 20:07:08

Może to nie WrocLove, ale....ale tak cholernie blisko. Las Wilczyński, nawet teraz zimą trakty są dostępne bo nadleśnictwo je odśnieża. Jakieś 100km/kw i cała potęga kombinacji ścieżek i rodzajów terenu. Od Pęgowa przez Golędzinów i Oborniki Śląskie na północ po Ozorowice na południu masz płaski bogaty w kombinację ścieżek teren. Dalej na wschód to już zaczynają się Kocie Góry i tu już możesz nieźle dostać w tyłek. Wzgórza morenowe, może niezbyt wysokie ale procentowe nachylenie jest niekiedy imponujące/wykańcz...więcej

przez kachita,
    2011-01-06 16:32:48

O rany, po raz kolejny żałuję, że nie jestem zmotoryzowana.

przez rudobrody,
    2011-01-06 20:43:45

Dla zdesperowanych nie potrzebne są cztery kółka. Wsiadasz w szynobus, gdzieś na Nadodrzu czy Psiaku, wysiadasz w Trzebnicy. Później monotonny podbieg po czarnym do Węgrzynowa, a później to hulaj dusza. Masz jakieś osiem kilo w najprostszej konfiguracji do stacji w Obornikach Śląskich lub Pęgowie i po 20 min jesteś znów we Wrocku. Sam sobie obiecałem, że jak śnieg odpuści to będę wracał z O(b)leśnicy, z pracy, PKSem do Trzebnicy i później przebierając nóżkami w dól do domciu . Tak przynajmniej co drugi dzień. Domowy budżet trochę podratuję .

przez votawian,
    2011-01-07 11:58:29

Ja we Wrocławiu biegam wałami nad rzeką (Odrą?). Nie jestem wrocławianinem więc mój opis będzie pozbawiony nazw mostów, ulic itd. Zaczynam od ogrodu zoologicznego. Ogród przylega (od zaplecza) do wału biegnącego brzegiem rzeki. Na szczycie tego wału jest wygodna alejka. Tą alejką biegnę ok 6 km, po drodze mijam ze dwa lub trzy mosty. Na końcu (to jest chyba most Dębnicki) docieram do wyznaczonej trasy biegowej (w formie pętli) o długości 5,9 km. Trasa przechodzi kolejnym mostem (no nie wiem jakim) na drugą stron...więcej

przez kachita,
    2011-01-13 13:32:27

Heh, ja oczywiście mieszkam na południu Wrocka, więc czy tak, czy siak musiałabym dojeżdżać tramwajem - i również nim wracać, w przepoconych ciuchach... No ale śnieg już topnieje, pobiegam sobie trochę po chodnikach może, w sumie trzeba się przyzwyczaić do biegania po twardym przed półmaratonem
    Czytałam też, że w Parku Grabiszyńskim jest nowa trasa dla biegaczy, coś ok. 3,5 km, z oznaczeniem kilometrów i w ogóle. Trzeba będzie kiedyś przetestować.

przez votawian,
    2011-01-15 16:06:58

ja nawet nie wiem, które dzielnice są południowe. Z geografii Wrocławia to ja raczej noga jestem. Powiedziałem Ci wszytko co wiedziałem. Owszem, to nie wystarcza ale jak widzę, poradzisz sobie w każdych warunkach więc życzę powodzenia i radości z biegania (ja tam po chodnikach to biegłbym tylko do tramwaju). Pozdrawiam

przez kachita,
    2011-01-26 12:38:29

Znalazłam ostatnio w necie bardzo fajną stronkę do wyznaczania i mierzenia tras. Są tam też trasy innych użytkowników. Dużym plusem jest to, że nie trzeba się rejestrować. Mapka jest super, do wyboru są różne satelity i widoki (mapa, teren, hybryda), są pokazane różnice wysokości i w zależności od wpisanego tempa, szacowany jest też czas pokonania trasy. Strona dostępna jest w wielu językach.
    http://www.gpsies.com

przez rudobrody,
    2011-01-30 18:53:27

Świetna stronka. Co prawda podobne trasy można wytyczyć w Google Earth, ale nie można się nimi dzielić. Już wrzuciłem swoją dreptaczkę łykendową w okolicach Pęgowa. Traska malowana palcem po mapie, bo jak do tej pory nie miałem ochoty targać ze sobą CSXa. Tak, że zgodność w 99%.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij