[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

Forum - Wasze dyskusje: Zdrowie

Ból piszczeli
    przez radek186,
    2012-02-08 18:04:56

Witam
    Planuję znów od wiosny zacząć biegać, jednak mam problem z wewnętrzną częścią piszczeli (powyżej kostki).
    Biegam przeważnie po zróżnicowanej nawierzchni (ważę 93 kg przy wzroście 186 cm), po jakimś czasie zawsze zaczynam odczuwać ból, który z czasem się nasila i zniechęca do dalszej aktywności.
    Wiem, że dużo osób narzeka właśnie na ból piszczeli i musi przerywać biegi na kilka tygodni.
    Czy znacie jakieś ćwiczenia, które mogą wyeliminować ten problem? oraz genezę powstawania tej przypadłości?

przez runna,
    2012-02-11 16:44:35

Geneza jako taka znana mi nie jest - ale z moich obserwacji jest to spowodowane tym, że w czasie biegu "odbijasz się" sprężyście od podłoża (często twardego) co nie jest normą przy chodzeniu czy innych czynnościach.
    Mnie ten ból dopadł jak swego czasu na gimnastyce sportowej używałam odskoczni do wykonywania skoków najróżniejszych.
    Warto po biegu przeprowadzić sobie automasaż, również porozciągać tę grupę mięśni poprzez zginanie podeszwowe i prostowanie stopy.
    Po pewnym czasie to mija... Przynajmniej u mnie minęło, a zaczęły się ładnie w tym miejscu rzeźbić mięśnie

przez bubel,
    2012-03-05 15:37:59

Wydaje mi się, że tego rodzaju dyskomfort może być wywołany nawet zbyt mocno wiązanymi sznurókami, niekoniecznie złym treningiem

przez mushi00,
    2012-03-09 20:54:49

witam! też miałem taki problem z piszczelami, zaczynałem biegać i ból się nasilał ale po 3 tyg biegania minął.
    rozciągałem te partie mięśni po bieganiu.Teraz miałem dłuuugą przerwe w bieganiu, muszę sie zmotywować
    Pozdrawiam!

przez kmarek1989,
    2012-03-22 22:59:37

Miałem ten sam problem 2 tygodnie temu. Zwróciłem się z pytaniem do wuefisty u mnie na uczelni. Powiedział że z czasem minie, ale abym na ten czas próbował biegać po miękkiej powierzchni oraz rozciągał poprzez prostowanie i zciąganie do siebie s powrotem stopy - próbuj rysować stopą literę J. Do tego po biegu lodowata woda prosto na piszczel. Cudo Nie pomoże to lekarz a najlepiej dobry fizjoterapeuta.

przez roshu,
    2012-04-22 10:41:06

Też to znam - niestety.
    Dowiadywałem się od wielu osób głównie fizjoterapeutów, biegaczy i innych sportowców.
    Co do bólu to może prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że mięsień "ociera' się o k. piszczelową i dokładnie jest to ból okostnej (silnie unerwiona).
    Zabawne bo wszyscy mieli na to jedną odpowiedź "nic z tym nie można zrobić, trzeba przeczekać, aż przejdzie".
    No i tak czekam. Z tego co robię, żeby zmniejszyć ból to jw. zimna woda i rozciągnie. Robię też "o...więcej

przez marcin78,
    2013-01-21 13:12:22

Witam,
    Miałem podobny problem. Z tym, że ból występował na zewnętrznej części piszczela. Był to mocny palący ból, pojawiający się zaraz po rozpoczęciu biegu. Później ta część puchła i nawet chodzenie stwarzało mi ból. Nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi jak temu zapobieć. Czy to ortopeda czy inni biegacze, nikt nie był w stanie pomóc. Jakiś czas temu kolega zaproponował mi kupno opasek kompresyjnych na łydki. Okazało się, po założeniu tych opasek ból był znacznie mniejszy. Zapewne jak ktoś zauważył. Poprzez pr...więcej

przez weterann,
    2013-01-25 21:58:51

Witaj,
    dolegliwości wskazują na bardzo popularną dolegliwość wśród biegaczy (szczególnie początkujących, albo na koniec sezonu) shin splints, nie ma polskiego odpowiednika. Przyczyn jest wiele, od obuwia, nawierzchni, dystansu, stylu biegania, przykurczy mięśni, po ustawienie stopy itp. Najważniejsze prawidłowo zdiagnozować przyczynę! Udaj się do dobrego fizjoterapeuty.

przez agressiva,
    2014-04-16 11:55:03

kmarek1989" data-cid="1639" data-time="1332453577 napisał(-a):
    "Miałem ten sam problem 2 tygodnie temu. Zwróciłem się z pytaniem do wuefisty u mnie na uczelni. Powiedział że z czasem minie, ale abym na ten czas próbował biegać po miękkiej powierzchni oraz rozciągał poprzez prostowanie i zciąganie do siebie s powrotem stopy - próbuj rysować stopą literę J. Do tego po biegu lodowata woda prosto na piszczel. Cudo :D Nie pomoże to lekarz a najlepiej dobry fizjoterapeuta."
    Jako, że jest to mój pierw...więcej

przez kacper28,
    2015-10-27 21:32:48

radek186" data-cid="1586" data-time="1328720696 napisał(-a):
    "

Witam
    Planuję znów od wiosny zacząć biegać, jednak mam problem z wewnętrzną częścią piszczeli (powyżej kostki).
    Biegam przeważnie po zróżnicowanej nawierzchni (ważę 93 kg przy wzroście 186 cm), po jakimś czasie zawsze zaczynam odczuwać ból, który z czasem się nasila i zniechęca do dalszej aktywności.
    Wiem, że dużo osób narzeka właśnie na ból piszczeli i musi przerywać biegi na kilka tygodni.
    Czy znacie jakie...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij