Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie biegać - Wrocław

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kachita

kachita

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LocationWrocław

Napisano 08 listopad 2010 - 14:29

Jak w temacie - gdzie biegacie we Wrocławiu? Macie jakieś fajne urozmaicone trasy, gdzie można pobiec kros, płasko, dłuższy bieg?

Ja mam standardową 1,5-kilometrową pętelkę w Parku Klecińskim - teren jest delikatnie fałdowany, jest też parę krótkich zbiegów i podbiegów, ale większość pętli jest płaska.

#2 Amroz

Amroz

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 08 listopad 2010 - 16:26

Moja trasa w Warszawie w centrum to 1,668. Tylko dwa razy światł czasami uda się trafic na zielona fale :) Wiec 3 kółka to 5 km jeszcze spoko, 10 km już troche nudno ale 15km to juz katorga. Wiec ostatnio postanowilem na wybiegania wyjeżdzać samochodem na "obrzeża" miasta :)

#3 rudobrody

rudobrody

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów
  • LocationPęgów, okolice Wrocławia

Napisano 30 grudzień 2010 - 20:07

Może to nie WrocLove, ale....ale tak cholernie blisko. Las Wilczyński, nawet teraz zimą trakty są dostępne bo nadleśnictwo je odśnieża. Jakieś 100km/kw i cała potęga kombinacji ścieżek i rodzajów terenu. Od Pęgowa przez Golędzinów i Oborniki Śląskie na północ po Ozorowice na południu masz płaski bogaty w kombinację ścieżek teren. Dalej na wschód to już zaczynają się Kocie Góry i tu już możesz nieźle dostać w tyłek. Wzgórza morenowe, może niezbyt wysokie ale procentowe nachylenie jest niekiedy imponujące/wykańczające. Przykład: Płaski Szczyt od Wilczyna. Kiedy jest sucho to bieg po piachu lub po glince twardej jak asfalt, kiedy popada grzęźniesz niekiedy do połowy łydki w błocie. Frajda niesamowita. Zapraszam bo jest nas tu kilkoro choć jak na razie jeszcze się nie spotkaliśmy gdzieś na szlaku

#4 kachita

kachita

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LocationWrocław

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:32

O rany, po raz kolejny żałuję, że nie jestem zmotoryzowana.

#5 rudobrody

rudobrody

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:43

Dla zdesperowanych nie potrzebne są cztery kółka. Wsiadasz w szynobus, gdzieś na Nadodrzu czy Psiaku, wysiadasz w Trzebnicy. Później monotonny podbieg po czarnym do Węgrzynowa, a później to hulaj dusza. Masz jakieś osiem kilo w najprostszej konfiguracji do stacji w Obornikach Śląskich lub Pęgowie i po 20 min jesteś znów we Wrocku. Sam sobie obiecałem, że jak śnieg odpuści to będę wracał z O(b)leśnicy, z pracy, PKSem do Trzebnicy i później przebierając nóżkami w dól do domciu :rolleyes:. Tak przynajmniej co drugi dzień. Domowy budżet trochę podratuję :D .

#6 Votawian

Votawian

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 11:58

Ja we Wrocławiu biegam wałami nad rzeką (Odrą?). Nie jestem wrocławianinem więc mój opis będzie pozbawiony nazw mostów, ulic itd. Zaczynam od ogrodu zoologicznego. Ogród przylega (od zaplecza) do wału biegnącego brzegiem rzeki. Na szczycie tego wału jest wygodna alejka. Tą alejką biegnę ok 6 km, po drodze mijam ze dwa lub trzy mosty. Na końcu (to jest chyba most Dębnicki) docieram do wyznaczonej trasy biegowej (w formie pętli) o długości 5,9 km. Trasa przechodzi kolejnym mostem (no nie wiem jakim) na drugą stronę rzeki i powraca do punktu wyjścia. Jak zmierzyłem w internecie, trasa od rogu ogrodzenia zoo do tej pętli o długości 5,9 km i z powrotem razem liczy prawie 19 km. Piękna okolica, zielono, woda, część trasy zacieniona, wokół tylko spacerowicze, matki z dziećmi w wózkach (gdy pogoda dopisuje) kilku rowerzystów i biegaczy. Świetne miejsce. Łatwo tam dojechać. Auto parkuję przy ul. Wystawowej lub przed zoo. Komunikacja miejska też tam dociera. Bardzo lubię tam biegać

#7 kachita

kachita

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LocationWrocław

Napisano 13 styczeń 2011 - 13:32

Heh, ja oczywiście mieszkam na południu Wrocka, więc czy tak, czy siak musiałabym dojeżdżać tramwajem - i również nim wracać, w przepoconych ciuchach... No ale śnieg już topnieje, pobiegam sobie trochę po chodnikach może, w sumie trzeba się przyzwyczaić do biegania po twardym przed półmaratonem ;)
Czytałam też, że w Parku Grabiszyńskim jest nowa trasa dla biegaczy, coś ok. 3,5 km, z oznaczeniem kilometrów i w ogóle. Trzeba będzie kiedyś przetestować.

#8 Votawian

Votawian

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 16:06

ja nawet nie wiem, które dzielnice są południowe. Z geografii Wrocławia to ja raczej noga jestem. Powiedziałem Ci wszytko co wiedziałem. Owszem, to nie wystarcza ale jak widzę, poradzisz sobie w każdych warunkach więc życzę powodzenia i radości z biegania (ja tam po chodnikach to biegłbym tylko do tramwaju). Pozdrawiam

#9 kachita

kachita

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LocationWrocław

Napisano 26 styczeń 2011 - 12:38

Znalazłam ostatnio w necie bardzo fajną stronkę do wyznaczania i mierzenia tras. Są tam też trasy innych użytkowników. Dużym plusem jest to, że nie trzeba się rejestrować. Mapka jest super, do wyboru są różne satelity i widoki (mapa, teren, hybryda), są pokazane różnice wysokości i w zależności od wpisanego tempa, szacowany jest też czas pokonania trasy. Strona dostępna jest w wielu językach.

http://www.gpsies.com

#10 rudobrody

rudobrody

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 18:53

Świetna stronka. Co prawda podobne trasy można wytyczyć w Google Earth, ale nie można się nimi dzielić. Już wrzuciłem swoją dreptaczkę łykendową w okolicach Pęgowa. Traska malowana palcem po mapie, bo jak do tej pory nie miałem ochoty targać ze sobą CSXa. Tak, że zgodność w 99%. :rolleyes:

#11 kachita

kachita

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LocationWrocław

Napisano 31 styczeń 2011 - 22:45

Już wrzuciłem swoją dreptaczkę łykendową w okolicach Pęgowa.

Rzuć linkiem ;)

#12 rudobrody

rudobrody

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 luty 2011 - 10:13

W wyszukiwaniu zaawansowanym w nazwie trasy wpisz "wybieganie Pęgów". Będziesz miała cały opis trasy z profilem. :rolleyes:

#13 kurzynsky

kurzynsky

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów
  • LocationWrocław

Napisano 30 kwiecień 2011 - 15:03

Hej,
to i ja się podzielę;)

Jako, że mieszkam w rynku staram sie wybierać trasy, które przebiegaja w miarę blisko więc zaczynam przeważnie od Mostu Uniwersyteckiego --> zielonym mostkiem na wyspę słodową --> drewnianym mostkiem na bulwar Kulczyńskiego. Później bulwarem Wiosłowica i kolejnym mostkiem na plac katedralny w kierunku Wyszyńskiego i kolejny most (pokoju). Bulwarem Dunikowskiego przy Odrze i później Grodzka na most Uniwersytecki. Trasa dość przyjemna bo ciągle obok wody.. Pętelka ma ok 2,5km, po drodze 5 mostów kolorowo oświetlonych. Polecam:)
Jeśli ktos ma ochotę sie przyłączyc to zapraszam:)

Pozdrawiam
Paweu

#14 Swist

Swist

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 sierpień 2011 - 15:08

W najbliższą sobotę ( 20.08.2011) we Wrocku będzie otwarcie nowej ścieżki biegowej (tzn. starej ale teraz z profesjonalnym oznaczeniem odległości). W parku zachodnim koło hali Orbita o godzinie 9:00. Fajnie by było gdyby nas biegaczy przyszło jak najwięcej. To był by znak dla władz miasta że jesteśmy silną i licząca się grupą a wtedy może takich ścieżek będzie więcej.

#15 shalafi

shalafi

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 17:41

Z racji mojego miejsca zamieszkania, wybieram okrążenia wokół Parku Południowego, lub trasę Górka Skarbowców, ul. Beyzyma i Odkrywców, Park Grabiszyński - do rzeki Ślęzy i Cmentarza Żołnierzy Polskich - i z powrotem. Ruszając bezpośrednio spod domu, to jedyne dwa sensowne kierunki, ale planuję rozejrzeć się za innymi; jestem zmotoryzowany, więc nie ma problemu. Preferuję nawierzchnię szutrową i płaską :)

Przy okazji, to mój pierwszy wpis na forum, zatem witam i pozdrawiam :)

#16 grochu

grochu

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 07:24

Miejsca do biegania we Wrocławiu można znaleźć tutaj: http://www.traseo.pl...ort_by=&search=

Polecam też poszukać na innych tego typu portalach...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych