Runner's World poleca:

Ludzie

Grzegorz Szczechla, biegi przeszkodowe, biegi przygodowe Ludzie

Grzegorz Szczechla: Człowiek z patentem na przeszkody

Czołówka biegów przeszkodowych dopiero się kształtuje. Ale gdy już się ukształtuje, to jej kształt będzie musiał uwzględnić Grzegorza Szczechlę. Wystarczy powiedzieć, że ten gość w jednym roku wygrał piętnaście takich biegów. W tym jedenaście z nich pod rząd.

Włodzimierz Marcisz, Cracovia Marathon, pierwsza pomoc bieganie Ludzie

Włodzimierz Marcisz: Strażnik miejski uratował dwóch biegaczy

W straży miejskiej pracuje już 19 lat. Udzielał pierwszej pomocy setki razy. Na swoim pierwszym maratonie zrobił to aż dwa razy. "Maraton każdego może powalić na ziemię. Dlatego wszyscy powinniśmy znać zasady pierwszej pomocy" - mówi Włodzimierz Marcisz.

Marcin Chabowski, znani biegacze Ludzie

Komedia pomyłek: Znani biegacze i ich imienne sobowtóry

W tym tekście wystąpi sześcioro biegaczy: Marcin Chabowski i Marcin Chabowski, Beata Sadowska i Beata Sadowska oraz Robert Celiński i Robert Celiński. No i mamy tylko nadzieję, że żadnego z nich nie pomylimy z drugim. Bo o tych pomyłkach właśnie jest to opowiastka.

Piotr Łobodziński: Szybszy niż winda Ludzie

Piotr Łobodziński: Biegacz szybszy niż winda

Jeśli mierzyć wielkość biegacza ilością zwycięstw, to Piotr Łobodziński zasługuje na miano jednego z najlepszych w Polsce. Przez 5 lat biegania po schodach na całym świecie aż w 38 na 65 startów meldował się na szczycie wieżowców jako pierwszy. Oto jego droga na szczyt.

Krzysztof Łoniewski, BiegamBoLubię, Trójka Ludzie

Krzysztof Łoniewski: Nie wierzę w życie pozabiegowe

Krzysztofa Łoniewskiego bez pudła można nazwać jednym z ojców polskiej rewolucji biegowej. Od czerwca 2010 roku na antenie Programu III Polskiego Radia prowadzi audycję "Biegam, Bo Lubię" i nawraca kolejnych nowicjuszy. Nam opowiada o tym, jak to się stało, że sam zaczął biegać.

Barbara Gil i Jerzy Bednarz: Królowie maratonów Ludzie

Jerzy Bednarz i Barbara Gil, czyli król i królowa maratonu

Sport zdrowy jest regularny i umiarkowany. Oni mówią: „Maratony to nic wielkiego, biegamy je regularnie”. Co tydzień, co 3 dni, co dzień... Barbara Gil i Jerzy Bednarz zdradzają, w jaki sposób są w stanie pokonywać nawet do kilkudziesięciu maratonów w roku.

 5 biegaczy, których na pewno spotkaliście na trasie Ludzie

Znani z widzenia. 5 biegaczy, których znasz z zawodów

My, biegacze, wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Ale niektórzy z nas są wyjątkowi bardziej. Zwłaszcza z wyglądu. Nie sposób ich nie zauważyć na zawodach. Oto piątka wspaniałych, na widok których za każdym razem macie na twarzy banana... Znaczy rogala.

Jacek Antczak: 40 lat minęło jak jeden dzień Ludzie

Maraton na czterdziestkę: Bieganie na kryzys wieku średniego

Spory mięsień piwny, poczucie przygnębienia i złości, nieubłaganie przechodzące w depresję, wypalenie zawodowe połączone z wypalaniem 40 fajek dziennie... Na 42 urodziny sprawiłem więc sobie bułkę z dżemem o 6 rano, a potem 42 195 kroków w 42-stopniowym upale.

Festiwal Biegowy w Krynicy, Bieg Przebierańców, bieganie w przebraniu Ludzie

Dama ze złą suczką, czyli sztuka w biegowym świecie

Ania wystartowała w zawodach w stroju, który był współczesną wersją obrazu "Damy z łasiczką". Ona była damą, ale łasiczkę zastąpiła jej suczka Coco. Przeczytaj list biegaczki o wielu twarzach, która była już Wojowniczym Żółwiem Ninja, pterodaktylem i astronautą.

Biegowe inicjatywy charytatywne Ludzie

Bieganie i pomaganie. Efekty biegów charytatywnych

Jeśli biegasz i pomagasz, to znasz tylko zebrane sumy. Poznaj ludzi, do których trafia pomoc, a będziesz wiedział, że nie chodzi o pieniądze, a o życie, zdrowie i szczęście. Oto cztery historie, które - choć zaczęły się od dramatu - stanowią dowód, że nigdy nie warto się poddawać.

Janusz Radgowski, Zdobędę swój Mount Everest Ludzie

Janusz Radgowski: Z dna na szczyt wózkiem

„Czego ode mnie chcesz?” – tymi słowami Janusz Radgowski pytał Boga, kiedy znalazł się na samym dnie. Ale Bóg długo nie odpowiadał. Czekał, aż się Janusz podniesie. Janusz w końcu sam sobie powiedział "dość". No i wstał. Wtedy znalazł też swoją drogę.

Ziggy Marley - Runner's World Ludzie

Ziggy Marley: Bieganie to moje lekarstwo

Eksperci twierdzą, że sportowcy z Jamajki są najszybsi, ponieważ posiadają gen ACTN3. Ziggy Marley jest jednak innego zdania - uważa, że to wszystko za sprawą reggae. W życiu najstarszego syna Boba Marleya muzyka i bieganie odgrywają równie ważne role.

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij