Runner's World poleca:

Ludzie

Piotr Łobodziński: Szybszy niż winda Ludzie

Piotr Łobodziński: Biegacz szybszy niż winda

Jeśli mierzyć wielkość biegacza ilością zwycięstw, to Piotr Łobodziński zasługuje na miano jednego z najlepszych w Polsce. Przez 5 lat biegania po schodach na całym świecie aż w 38 na 65 startów meldował się na szczycie wieżowców jako pierwszy. Oto jego droga na szczyt.

Krzysztof Łoniewski, BiegamBoLubię, Trójka Ludzie

Krzysztof Łoniewski: Nie wierzę w życie pozabiegowe

Krzysztofa Łoniewskiego bez pudła można nazwać jednym z ojców polskiej rewolucji biegowej. Od czerwca 2010 roku na antenie Programu III Polskiego Radia prowadzi audycję "Biegam, Bo Lubię" i nawraca kolejnych nowicjuszy. Nam opowiada o tym, jak to się stało, że sam zaczął biegać.

Barbara Gil i Jerzy Bednarz: Królowie maratonów Ludzie

Jerzy Bednarz i Barbara Gil, czyli król i królowa maratonu

Sport zdrowy jest regularny i umiarkowany. Oni mówią: „Maratony to nic wielkiego, biegamy je regularnie”. Co tydzień, co 3 dni, co dzień... Barbara Gil i Jerzy Bednarz zdradzają, w jaki sposób są w stanie pokonywać nawet do kilkudziesięciu maratonów w roku.

 5 biegaczy, których na pewno spotkaliście na trasie Ludzie

Znani z widzenia. 5 biegaczy, których znasz z zawodów

My, biegacze, wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Ale niektórzy z nas są wyjątkowi bardziej. Zwłaszcza z wyglądu. Nie sposób ich nie zauważyć na zawodach. Oto piątka wspaniałych, na widok których za każdym razem macie na twarzy banana... Znaczy rogala.

Jacek Antczak: 40 lat minęło jak jeden dzień Ludzie

Maraton na czterdziestkę: Bieganie na kryzys wieku średniego

Spory mięsień piwny, poczucie przygnębienia i złości, nieubłaganie przechodzące w depresję, wypalenie zawodowe połączone z wypalaniem 40 fajek dziennie... Na 42 urodziny sprawiłem więc sobie bułkę z dżemem o 6 rano, a potem 42 195 kroków w 42-stopniowym upale.

Festiwal Biegowy w Krynicy, Bieg Przebierańców, bieganie w przebraniu Ludzie

Dama ze złą suczką, czyli sztuka w biegowym świecie

Ania wystartowała w zawodach w stroju, który był współczesną wersją obrazu "Damy z łasiczką". Ona była damą, ale łasiczkę zastąpiła jej suczka Coco. Przeczytaj list biegaczki o wielu twarzach, która była już Wojowniczym Żółwiem Ninja, pterodaktylem i astronautą.

Biegowe inicjatywy charytatywne Ludzie

Bieganie i pomaganie. Efekty biegów charytatywnych

Jeśli biegasz i pomagasz, to znasz tylko zebrane sumy. Poznaj ludzi, do których trafia pomoc, a będziesz wiedział, że nie chodzi o pieniądze, a o życie, zdrowie i szczęście. Oto cztery historie, które - choć zaczęły się od dramatu - stanowią dowód, że nigdy nie warto się poddawać.

Janusz Radgowski, Zdobędę swój Mount Everest Ludzie

Janusz Radgowski: Z dna na szczyt wózkiem

„Czego ode mnie chcesz?” – tymi słowami Janusz Radgowski pytał Boga, kiedy znalazł się na samym dnie. Ale Bóg długo nie odpowiadał. Czekał, aż się Janusz podniesie. Janusz w końcu sam sobie powiedział "dość". No i wstał. Wtedy znalazł też swoją drogę.

Ziggy Marley - Runner's World Ludzie

Ziggy Marley: Bieganie to moje lekarstwo

Eksperci twierdzą, że sportowcy z Jamajki są najszybsi, ponieważ posiadają gen ACTN3. Ziggy Marley jest jednak innego zdania - uważa, że to wszystko za sprawą reggae. W życiu najstarszego syna Boba Marleya muzyka i bieganie odgrywają równie ważne role.

historia biegania, ewolucja biegania Ludzie

Historia biegania. Od prehistorii do współczesności

Różne powody sprawiały, że człowiek stawiał szybciej nogę przed nogą. Niektóre z tych powodów miały ostre zęby. Ale zawsze, kiedy odkrywał uroki biegania, okazywało się, że ma to we krwi. Prześledź "przebieg" rozwoju najstarszego sportu świata.

Agnieszka Więdłocha Ludzie

Agnieszka Więdłocha: Bieganie zbliża ludzi

Agnieszka wkręciła się na dobre w bieganie przez Wings for Life i swoją trenerkę Julitę Kotecką. Po zejściu ze sceny teatru lub dniu zdjęciowym na planie serialu zakłada biegowe buty i rusza w trasę. W rozmowie z RW opowiada o tym, co najbardziej pokochała w tym sporcie.

Bartek Feifer: Zwycięstwo to sposób myślenia Ludzie

Bartosz Feifer: Zwycięstwo to sposób myślenia

„A ty co, książkę piszesz?” – pytali go wielokrotnie, gdy przez kilka lat wynotowywał największe mądrości świata. Na początku była to tylko pasja - sam jeszcze wtedy nie wiedział, że prawdę mówiąc, to owszem, napisze. A jego życie będzie historią jak z filmu.

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij