Runner's World poleca:

Wycieczka w tempie. Biegi po prawdziwej Warszawie

Poleć ten artykuł:

Czy można zwiedzić miasto z przewodnikiem i zrobić przy okazji solidny trening? Rafał Staniszewski i Piotr Krawczyk zabiorą Cię na „Biegi po prawdziwej Warszawie”. Odkryjesz nieznane ścieżki, skrywane tajemnice Bielan i Żoliborza, a znane miejsca zobaczysz z biegowej perspektywy.

Z głośnika przytwierdzonego do pasa Rafała Staniszewskiego płyną czyste słowa. Dźwięk nie rzęzi jak z pielgrzymkowych megafonów, choć słychać lekkie sapanie, bo w biegu jednak niełatwo się mówi. Grupa właśnie przebiega koło klasztoru na Bielanach i tamtejszych niskich budynków zakonnych (na zdjęciu powyżej - punkt 1 na mapie).

„Na tej alejce w filmie »Pan Wołodyjowski« Michał mówił do Zagłoby: »Memento mori«, a ten mu odpowiedział: »Michale, jeśli mnie kochasz, uczyń to dla mnie i pocałuj psa w nos razem ze swoim memento«” – mówi Rafał, licencjonowany przewodnik po Warszawie.

„Kto powiedział, że wycieczka musi posuwać się w żółwim tempie, noga za nogą? – pyta retorycznie, kiedy zatrzymujemy się na chwilę przed światłami w drodze na Żoliborz. – Miasto można poznawać w biegu i nie trzeba mieć do tego żelaznej kondycji” – przekonuje, gdy ruszamy na zielonym świetle.

Trasa biegowej wycieczki po Warszawie:

Tagi: Biegi po prawdziwej Warszawie | zwiedzanie i bieganie | turystyka biegowa

Oceń artykuł:

5.0

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij