Lekkoatletyczne MŚ 2022: kiedy starty Polaków w Eugene?

Już dzisiaj rozpoczyna się najważniejsza impreza lekkoatletyczna w 2022 roku. W Eugene w amerykańskim stanie Oregon od 15 do 24 lipca podczas mistrzostw świata rywalizować będą najlepsi przedstawiciele "królowej sportu", wśród nich duża i mocna grupa reprezentantów Polski. Zobacz, kiedy zaplanowano starty z udziałem biało-czerwonych.

Złota sztafeta 4x400 m kobiet: Aniołki na mistrzostwach Europy zabrały nas do nieba Aleksandra Szmigiel
Złota polska sztafeta 4x400 m kobiet po finałowym zwycięstwie na mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku (fot. Aleksandra Szmigiel)

Mistrzostwa świata w Eugene w pierwotnym terminie miały odbyć się w ubiegłym roku, ale ze względu na wymuszone pandemią koronawirusa przesunięcie igrzysk olimpijskich w Tokio z 2020 na 2021 rok, World Athletics zdecydowała o przeniesieniu imprezy na rok 2022. Sportowcy rywalizować będą w 49 konkurencjach, licząc łącznie zawody kobiece i męskie, z czego aż 26 to konkurencje biegowe.

Reprezentacja Polski wyjechała do Stanów Zjednoczonych w 45-osobowym składzie. Po długiej pandemicznej przerwie trudno wyrokować o szansach medalowych naszych zawodników. Jednakże wyniki osiągane przez nich w pierwszej połowie roku podczas pozwalają wierzyć, że wrócą oni do kraju z co najmniej kilkoma medalami, być może nawet z najszlachetniejszego kruszcu. Szczególnie dobrą formę prezentowali polscy biegacze i biegaczki, liczymy więc, że i na mistrzostwach świata ujrzymy ich na podium, a może i za ich sprawą posłuchamy Mazurka Dąbrowskiego!

Zobacz kalendarz startów z udziałem biało-czerwonych podczas mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Eugene.

Kalendarz startów Polaków na lekkoatletycznych MŚ 2022

piątek/sobota, 15/16 lipca

godz. 18.05 — rzut młotem mężczyzn, eliminacje, grupa A (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Marcin Wrotyński)

godz. 19.10 — skok wzwyż mężczyzn, eliminacje (Norbert Kobielski)

godz. 19.30 — rzut młotem mężczyzn, eliminacje, grupa B (ew. Fajdek, Nowicki, Wrotyński)

godz. 20.45 — 4x400 m mieszana, eliminacje (Polska — skład będzie ogłoszony w dniu startu)

godz. 21.05 — rzut młotem kobiet, eliminacje, grupa A (ew. Malwina Kopron)

godz. 22.10 — 20 km chód kobiet (Katarzyna Zdziebło), FINAŁ

godz. 22.30 — rzut młotem kobiet, eliminacje, grupa B (ew. Korpon)

godz. 03.10 — 1500 m kobiet, eliminacje (Sofia Ennaoui)

godz. 03.55 — pchnięcie kulą mężczyzn, eliminacje (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk)

godz. 04.50 — 4x400 m mieszana FINAŁ (ew. Polska)

sobota/niedziela, 16/17 lipca

godz. 19.35 — 3000 m z przeszkodami kobiet, eliminacje (Kinga Królik)

godz. 20.25 — 110 m ppł mężczyzn, eliminacje (Damian Czykier)

godz. 21.00 — rzut młotem mężczyzn, FINAŁ (ew. Fajdek, Nowicki, Wrotyński)

godz. 02.10 — 100 m kobiet, eliminacje (Ewa Swoboda)

godz. 03.30 — 1500 m mężczyzn, eliminacje (Michał Rozmys)

godz. 04.05 — 1500 m kobiet, półfinał (ew. Ennaoui)


niedziela/poniedziałek, 17/18 lipca

godz. 19.35 — 100 m ppł, siedmiobój (Paulina Ligarska, Adrianna Sułek)

godz. 20.05 — 400 m mężczyzn, eliminacje (Kajetan Duszyński)

godz. 20.35 — rzut młotem kobiet, FINAŁ (ew. Kopron)

godz. 20.35 — skok wzwyż, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

godz. 21.00 — 400 m kobiet, eliminacje (Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic)

godz. 22.00 — 10000 m mężczyzn, FINAŁ

godz. 22.45 — pchnięcie kulą, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

godz. 02.05 — 110 m ppł, półfinał (ew. Czykier)

godz. 02.33 — 100 m kobiet, półfinał (ew. Swoboda)

godz. 03.27 — pchnięcie kulą mężczyzn, FINAŁ (ew. Bukowiecki, Haratyk)

godz. 03.38 — 200 m, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

godz. 04.00 — 1500 m mężczyzn, półfinał (ew. Rozmys)

godz. 04.30 — 110 m ppł, FINAŁ (ew. Czykier)

godz. 04.50 — 100 m kobiet, FINAŁ (ew. Swoboda)

poniedziałek/wtorek, 18/19 lipca

godz. 18.35 — skok w dal, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

godz. 19.55 — rzut oszczepem, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

godz. 02.45 — skok wzwyż mężczyzn, FINAŁ (ew. Kobielski)

godz. 03.55 — 800 m, siedmiobój, FINAŁ (Ligarska, Sułek)

godz. 04.50 — 1500 m kobiet, FINAŁ (ew. Ennaoui)


wtorek/środa, 19/20 lipca

godz. 04.30 — 1500 m mężczyzn, FINAŁ (ew. Rozmys)


środa/czwartek, 20/21 lipca

godz. 00.20 — rzut oszczepem kobiet, eliminacje, grupa A (ew. Maria Andrejczyk)

godz. 01.50 — rzut oszczepem kobiet, eliminacje, grupa B (ew. Andrejczyk)

godz. 02.20 — 800 m mężczyzn, eliminacje (Mateusz Borkowski, Patryk Dobek, Patryk Sieradzki)

godz. 03.45 — 400 m kobiet, półfinał (ew. Kaczmarek, Kiełbasińska, Święty-Ersetic)

godz. 04.15 — 400 m mężczyzn, półfinał (ew. Duszyński)

godz. 04.45 — 3000 m z przeszkodami kobiet, FINAŁ (ew. Królik)


czwartek/piątek, 21/22 lipca

godz. 02.10 — 800 m kobiet, eliminacje (Anna Wielgosz)

godz. 04.00 — 800 m mężczyzn, półfinał (ew. Borkowski, Dobek, Sieradzki)

piątek/sobota, 22/23 lipca

godz. 15.15 — 35 km chód kobiet, FINAŁ (Olga Niedziałek)

godz. 02.05 — skok o tyczce, eliminacje (Piotr Lisek, Robert Sobera)

godz. 02.40 — 4x100 m kobiet, eliminacje (Klaudia Adamek, Marlena Gola, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda)

godz. 03.20 — rzut oszczepem, FINAŁ (ew. Andrejczyk)

godz. 03.35 — 800 m kobiet, półfinał (ew. Wielgosz)

godz. 04.15 — 400 m kobiet, FINAŁ (ew. Kaczmarek, Kiełbasińska, Święty-Ersetic)

godz. 04.35 — 400 m mężczyzn, FINAŁ (ew. Duszyński)


sobota/niedziela, 23/24 lipca

godz. 20.20 — 100 m ppł, eliminacje (Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska)

godz. 02.10 — 4x400 m kobiet, eliminacje (Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kaczmarek, Kiełbasińska, Święty-Ersetic, Anna Pałys)

godz. 02.40 — 4x400 m mężczyzn, eliminacje (Duszyński, Maksymilian Klepacki, Mateusz Rzeźniczak, Jan Wawrzkowicz, Karol Zalewski, Tymoteusz Zimny)

godz. 03.10 — 800 m mężczyzn, FINAŁ (ew. Borkowski, Dobek, Sieradzki)

godz. 04.30 — 4x100 kobiet, FINAŁ (ew. Adamek, Gola, Kotwiła, Popowicz Drapała, Stefanowicz, Swoboda)


niedziela/poniedziałek, 24/25 lipca

godz. 15.15 — 35 km chód, FINAŁ (Artur Brzozowski, Dawid Tomala)

godz. 02.05 — 100 m ppł kobiet, półfinał (ew. Siciarz, Skrzyszowska)

godz. 02.25 — skok o tyczce mężczyzn, FINAŁ (ew. Lisek, Sobera)

godz. 03.35 — 800 m kobiet, FINAŁ (ew. Wielgosz)

godz. 04.00 — 100 m ppł kobiet, FINAŁ (ew. Siciarz, Skrzyszowska)

godz. 04.35 — 4x400 m mężczyzn, FINAŁ (ew. Duszyński, Klepacki, Rzeźniczak, Wawrzkowicz, Zalewski, Zimny)

godz. 04.50 — 4x400 m kobiet, FINAŁ (ew. Baumgart-Witan, Gacka, Hołub-Kowalik, Kaczmarek, Kiełbasińska, Święty-Ersetic, Pałys)

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}