Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Lepsze wyniki treningowe dzięki słuchaniu muzyki?

Jeśli dbasz o formę to w czasie treningów dajesz z siebie wszystko – krew tętni w żyłach, a ciało pracuje na najwyższych obrotach. Tu z odsieczą przychodzi muzyka. Badania wykazują, że jej właściwy dobór pozwala osiągać lepsze rezultaty treningowe.

muzyka bieganie, muzyka sport, muzyka trening Muzyka pomaga w treningu

Muzyka o szybkim tempie z powtarzalnym taktem i mocnym rytmem, najlepiej powyżej 120 uderzeń na minutę (bpm), pomaga utrzymać odpowiednie tempo, zwiększa energię trenującego i wspomaga reakcje jego organizmu. Na przykład biegacz słuchający powtarzalnie wybijanego taktu jest bardziej skłonny do zsynchronizowania z nim swoich stóp i ich uderzeń o podłoże. Wzrost tego tempa skutkować będzie wzrostem tempa biegu.

W celu sprawdzenia tej teorii wykorzystać można utwory ze 120 bpm, na przykład:

Eagle-Eye Cherry: Save Tonight – 120 bpm
Madonna: Music – 120 bpm
Usher: DJ Got Us Fallin’ Love – 121 bpm

Ważne jest też, że muzyka poprawia nastrój wzmacniając poczucie szczęścia i wigoru, a łagodząc poczucie złości, depresji czy napięcia. Wzmaga również uwagę trenującego pomagając mu nie zwracać uwagi na zmęczenie.

Jeśli chodzi o wybór typu muzyki, to nie jest to aż tak istotne. W zasadzie każda muzyka daje efekty w porównaniu do tych samych ćwiczeń wykonywanych bez muzyki. Natomiast jeśli wybierzemy muzykę w tempie 120 bpm, najczęściej pop lub rock, to nasze wyniki będą znacznie lepsze.

Muzyka jest zatem jednym z sekretów racjonalizacji i udoskonalania osiągów sportowych. Warto w związku z tym wypróbować jedne z najnowszych słuchawek sportowych JBL zaprojektowanych dla osób aktywnie uprawiających sport. Zgodnie ze swoimi preferencjami wybrać można słuchawki odporne na pot, przewodowe, bezprzewodowe czy inne (www.jbl.com.pl).

informacja prasowa

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ależ oczywiście, że z muzyką lepiej się biega. Pytanie tylko co dobierasz, bo jedni wolą muzykę szybszą od bicia serca (większość), a inni klimatyczne rytmy, które im konkretnie nadają rytm, niekoniecznie zgodny z bieganiem (mniejszość). Ja np. wrzucam bonobo albo trentemoller lub inne spokojne, klimatyczne elektro i bez problemu łapię rytm, szczególnie w dobrym sprzęcie - http://www.redcoon.pl/c10060000-S%C5%82uchawki - także tylko dobrać odpowiednią dla siebie parę, wrzucić ulubioną playlistę i każdy doktor tylko przytaknie, że taka forma motywacji do biegania jest najlepsza.
  ~Rudyk82, 2017-01-16 23:22:20
 • avatar
  zgłoś
  Potwierdzam od czasu jak dostałam słuchawki to chętniej wracam do biegania. Trochę byłam do nich słabo nastawiona ponieważ bałam się że będą wypadały albo nic nie będę słyszała jednak. Dostałam Lamaxy P1 nie są one jakieś drogie wiec z tym też się czuję ok.
  ~MałaMi, 2017-01-16 23:05:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij