Runner's World poleca:

Gadżety do biegania. Nowinki z Consumer Electronics Show

Poleć ten artykuł:

Postęp technologiczny nie omija biegania. Inteligentna odzież, smartwatche, nowoczesne wagi czy buty zbierające dane. Takie nowinki zaprezentowano w tym roku na targach Consumer Electronics Show. Zobacz, jakie gadżety producenci przygotowali dla biegaczy. 

W pierwszych dniach stycznia w Las Vegas, jak co roku, zorganizowane zostały targi elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show. Wydarzenie jest organizowane w celu zaprezentowania nowinek technologicznych, które wkrótce mają szansę pojawić się w sprzedaży. Tegoroczne show było świetną okazją, aby przyjrzeć się najbliższej przyszłości gadżetów do biegania.

Nie wiadomo, jaki sprzęt trafi na polski rynek. Zawsze będzie można się poratować zamawiając urządzenie przez internet.

Wybraliśmy 10 najlepszych nowinek, na które warto zwrócić uwagę. 

Under Armour: HealthBox + Gemini + IBM

HealthBox 

Trzy bezprzewodowe urządzenia, które mogą działać osobno lub stworzyć centrum monitorowania aktywności fizycznej i parametrów organizmu.

  • UA Band - gumowe bransoletki, które zmierzą m.in. liczbę kroków, jakość snu i tętno spoczynkowe za pomocą technologii optycznej.
  • UA Chest Strap - tradycyjny pas do monitorowania pracy serca w czasie aktywności. 
  • Waga łazienkowa - automatycznie łącząca się z siecią wi-fi i przekazująca dane dotyczące masy ciała użytkownika do specjalnej aplikacji Under Armour. Poprzez masę ciała urządzenie ma możliwość rozpoznawania użytkowników (maksymalnie 8 osób).

Cena: $400, premiera 15.02 

Buty SpeedForm Gemini 2 record equipped 

Gemini 2 to buty nowej generacji, posiadające czujniki umieszczone w podeszwie, które śledzą tempo, krok i odległość, rejestrując jednocześnie ruch obu stóp podczas biegania. Dużym plusem jest brak konieczności treningu z telefonem, ponieważ zebrane dane możesz potem przenieść na konto użytkownika w aplikacji.

Cena: $150, premiera 29.02

IBM - system Watson

Under Armour nawiązało współpracę z IBM, a konkretnie z jego systemem komputerowym o nazwie Watson. Było o nim głośno, jak kilka lat temu wygrał amerykański teleturniej Jeopardy! (polskim odpowiednikiem był Va banque). Watson przeanalizuje wszystkie dane zgromadzone przez urządzenia monitorujące aktywność, a potem udzieli wskazówek, jaki trening i dieta są dla Ciebie najefektywniejsze.

Tagi: gadżety do biegania | gadżety dla biegacza | Consumer Electronics Show

Oceń artykuł:

4.0

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij