Runner's World poleca:

Jak wybrać słuchawki dla sportowca?

Poleć ten artykuł:

Większość sportowców nie potrafi wyobrazić sobie treningu bez muzyki. Podczas biegu czy codziennych ćwiczeń wzmacniających warto korzystać ze słuchawek dedykowanych sportowcom, aby treningu nie przerywała konieczność ciągłego poprawiania słuchawek.

Jak wybrać słuchawki do biegania?

Rola muzyki w dobrym treningu jest nieprzeceniona. Odpowiednio dobrana playlista może być ostatnią deską ratunku w momencie, gdy sportowcowi brak innej motywacji, a zmęczenie zaczyna brać górę. Aby muzyka faktycznie ułatwiała wysiłek fizyczny, należy zatroszczyć się o to, by sprzęt do odtwarzania i słuchania był doskonale dopasowany do potrzeb biegacza. W ten sposób rutyny treningowej nie będą zakłócać wypadające z uszu słuchawki, które nieustannie należy poprawiać bądź przyczepiać.

Jak kupować słuchawki?

Nawet sprzęt o najlepszych parametrach, charakteryzujący się doskonałą jakością dźwięku, może się nie sprawdzić podczas treningu. Kupując słuchawki, załóż je i kilka razy potrząśnij głową. Sprawdź, czy słuchawki nie wypadają i nie przemieszczają się w uchu. Jeśli rozważasz zakup modelu wokółusznego, także sprawdź, czy słuchawki dobrze trzymają się głowy.   Podczas zakupu pamiętaj także o tym, że standardowe słuchawki nie są wodoodporne. Jeśli zatem zdarza ci się biegać w deszczu lub przy złej pogodzie, wybierz dopasowany do swoich potrzeb model. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek dla sportowców: douszne, zauszne, z pałąkiem lub bez pałąka. Ciekawe propozycje to słuchawki Samsung, Philips, Jabra czy Brainwavz.

Wygoda plus dodatkowe funkcje

Jeśli jesteś fanem aplikacji rejestrujących postępy treningowe, a swoje osiągi sprawdzasz mierząc puls i tętno oraz zapisując przemierzone trasy, dobrym rozwiązaniem mogą być dla ciebie słuchawki stworzone pod kątem idealnej synchronizacji z urządzeniami przenośnymi, takimi jak smartfony czy smartwatche. Dobrym przykładem takiego sprzętu są słuchawki Samsung Level On, dobrze działające w towarzystwie werables takich, jak Gears S2.

W zegarku możesz zainstalować na przykład Endomondo oraz zapisać playlistę, a następnie na treningu słuchać muzyki „z zegarka”. Jeśli nie lubisz słuchawek wokółusznych, dobrze sprawdzi się model bezprzewodowych dousznych słuchawek z siedmioma rodzajami wkładek do wyboru, Jabra Sport Wireless+.

Stabilna konstrukcja i wygoda

Dostępne na rynku słuchawki na pałąku, zaczepiane na ucho, są bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla biegaczy lub tych, którzy w swoje treningi włączają dynamiczne ćwiczenia takie, jak wyskoki czy wykopy. Podczas zakupu należy sprawdzić, czy pałąk na którym opiera się konstrukcja, nie podskakuje na karku. Dodatkowo, jeśli nosisz okulary, przetestuj, czy sprzęt nie ociera się o słuchawki. Opcją bardzo wygodną szczególnie dla sportowców noszących okulary, będą słuchawki bezprzewodowe – na przykład wspomniane słuchawki Samsung, Philips SHB5250BK/00 lub Brainwavz BLU-100.

Tagi: Samsung | słuchawki do biegania | słuchawki sportowe | jak wybrać słuchawki do biegania | muzyka do biegania

Oceń artykuł:

2.3

Skomentuj (1)

blaise, 23 sierpnia 2016, 10:22

Mysle, ze warto też wspomnieć o słuchawkach tzw z przewodnictwem kostnym np Aftershokz Trekz, ktorych nie wkladamy do uszu ale nakładamy na kości policzkowe....
przejdź do forum

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij