Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Najlepsze gadżety do biegania - wszystko, czego potrzebujesz

Wszystko, czego potrzebujesz do biegania, to dobre buty. To w wersji dla początkujących, bo w momencie, gdy biegi stają się twoją pasją, dobrze jest rejestrować postępy w treningu i realizować konkretny plan. Gdy dochodzisz do tego etapu, mogą się przydać gadżety biegacza.

Akcesoria dla sportowców są stworzone, by ułatwić układanie planu treningowego oraz planowanie regeneracji. Dodatkowo mogą pomóc, gdy biegacz zaczyna tracić motywację.

Smartfon i aplikacja do śledzenia sportu

To bardzo podstawowy zestaw biegacza, popularny nawet wśród początkujących sportowców. Wybierając telefon, z którego będziesz korzystać podczas treningu, kieruj się kilkoma czynnikami. Ważne jest, aby miał sporą pamięć operacyjną, która pozwoli wykonywać sprawnie kilka czynności na raz – słuchanie muzyki, śledzenie trasy modułem GPS, pozostawanie w łączności z Internetem. To wszystko może być zbyt forsownym wyzwaniem dla słabego smartfona.

Dodatkowo, istotny jest dobrej jakości ekran, który nawet w pełnym słońcu wyraźnie przedstawia obraz. Za najlepszej jakości ekrany chwalone są smartfony HTC 10, Galaxy S7 i Galaxy S7 egde. Jeśli szukasz tańszego telefonu, możesz sprawdzić możliwości na przykład Galaxy S5, MyPhone Hammer Axe, Sony Xperia. Dobrze też wybrać smartfon wodoszczelny i – jeśli jesteś fanem biegów w ekstremalnych warunkach – pyłoszczelny. Na wybranym telefonie zainstaluj Endomondo, Sports Tracker, Runtastic lub inną ulubioną aplikację.

Opaska monitorująca stan zdrowia i postępy

Opaska to bransoletka wyposażona w procesor, który rejestruje różne parametry. Może to być, w zależności od sprzętu: puls, ilość i jakość snu lub poziom nawodnienia organizmu. Zazwyczaj opaska monitorująca współpracuje ze specjalną aplikacją, którą można zainstalować na smartfonie lub komputerze, by w wygodny sposób przeanalizować dane. Opaska zmierzy ilość kroków oraz przebiegniętą odległość. Sprawdzi też puls i ilość spalonych kalorii. Pozwoli to nie tylko kontrolować na bieżąco postępy, ale i przełamać monotonię treningu.

Uznawane za najlepsze na rynku opaski to: Samsung Gear Fit (kompatybilna tylko z innymi urządzeniami Samsung Galaxy – np. Galaxy S7 Edge. Cena – około 400 złotych), Sony SmartBand Talk SWR30 (cena - około 450 złotych) oraz Garmin Vivoactive (około 800 złotych).

Słuchawki sportowe lub bezprzewodowe

Odpowiednia muzyka to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie motywacji w czasie treningu. O wiele łatwiej biegnie się w rytm ulubionej piosenki. Podczas treningu ważne jest, aby mieć odpowiednio dobrane słuchawki. Najlepiej, aby był to bezprzewodowy lub sportowy model. Taki sprzęt nie będzie wypadał z uszu i przemieszczał się podczas wstrząsów dzięki ergonomicznemu kształtowi. Sportowe słuchawki są także odporne na wilgoć.

Polecane sportowcom są słuchawki Samsung Level On,  Philips Action Fit lub ATH Sport 1. Możesz wybierać wśród modeli nausznych, dousznych, z pałąkiem lub bez.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij