Runner's World poleca:

Trening

Długie wybiegania. Zimowe ładowanie mocy Trening

Budowanie bazy biegowej, czyli ładowanie mocy

Twoja komórka potrzebuje regularnego podłączania do prądu. Ty swoją biegową moc naładujesz długimi wybieganiami. W okresie między sezonami zbudujesz nimi bazę tlenową, a potem podtrzymujesz, robiąc je co najmniej raz na dwa tygodnie. Zobacz, jakie korzyści daje długie bieganie.

bieganie na bieżni, jak biegać na bieżni, treningi na bieżni Trening

Bieganie na bieżni: Treningi i porady, jaką wybrać

Start, meta i półmetek w tym samym miejscu. Miejscu najlepszym na świecie. Blisko rodziny, czystej łazienki i pełnej lodówki. Bieżnia w domu pozwala Ci być w najlepszej formie przez cały rok – niezależnie od gołoledzi, upałów, korków, psów i gapiów.

Pamięć mięśni. Jak szybko wrócić do biegania? Trening

Pamięć mięśniowa: Powrót do treningów łatwiejszy niż myślisz

Z bieganiem jest jak z jazdą na rowerze. Pewnych rzeczy nigdy się nie zapomina. Bez względu na to, ile trwała Twoja przerwa, powrót na utarte ścieżki biegowe może być prostszy niż tego się spodziewasz. Zobacz, dlaczego bieganie wchodzi Ci w krew i w mięśnie.

Ćwiczenia ns mocne stopy Trening

Ćwiczenia stóp: Zapobiegaj kontuzjom i wzmocnij podstawy

Spójrz w dół. Niżej. Tam, na samym dole, są fundamenty każdego biegacza – stopy. Tak mała powierzchnia przyjmuje na siebie ciężar całego Twojego ciała od startu do mety i od mety do kolejnego startu – na każdym kroku. Warto poświęcić jej wzmocnieniu chwilę uwagi.

Nie czekaj na Nowy Rok: Programy treningowe na grudzień Trening

Plan treningowy i porady na biegowy grudzień

Święta, święta i po... świetnym sezonie. Ale spokojnie, zaraz ruszy kolejny. A zanim Ty ruszysz do suto zastawionego stołu, zobacz, o czym warto pamiętać w grudniu. Wtedy łatwiej będzie spełnić noworoczne postanowienia o formie życia.

Bieganie w Sankt Moritz Trening

Mekka biegaczy. Biegać i umrzeć w Sankt Moritz

Jak połączyć obóz biegowy w górach z ekskluzywnymi wakacjami? Wystarczy pojechać do Sankt Moritz. Zobacz, jak trenować w średnich górach - nie tylko zresztą szwajcarskich - i jak wiele korzyści przynosi to nawet początkującym biegaczom.

Jak przygotować swój dzienniczek treningowy? Trening

Motywacja do biegania: Jak prowadzić dzienniczek treningowy?

Co ręka zapisze, głowa zapamięta, noga odda – można sparafrazować stare przysłowie. Zapiski w dzienniczku przypomną Ci Twoją dobrą robotę na ścieżce biegowej i nakręcą do jeszcze lepszej. Zobacz, jak zacząć prowadzić swój dzienniczek treningowy.

bieganie zasady, Sylwia Młodecka, Grzegorz Grabowski, Piotr Horała, Przemek Ignaszewski Trening

Biegacze niepokorni: Złamali zasady treningu i osiągnęli sukces

Z zasadami sprawa jest trudna. Niby są po to, by je łamać, ale niejeden złamał sobie na tym zęby. Są jednak tacy, którym wyszło to całkiem dobrze. Poznaj historię pięciu biegaczy, którzy postępując wbrew utartym schematom, osiągnęli zamierzony cel.

motywacja do biegania, motywacja do ćwiczeń, bieganie zimą, dieta na motywację Trening

50 sposobów na motywację do biegania zimą

W zimie leń ma wielu sojuszników, którzy pomagają mu zatrzymać Cię w domu. Dlatego to czas próby dla motywacji do ćwiczeń. Ale nie poddawaj się - posiłki nadchodzą. Skorzystaj z 50 patentów na podgrzanie determinacji do treningu w okresie, kiedy najbardziej Ci się nie chce.

trening ekscentryczny, ćwiczenia ekscentryczne, ćwiczenia dla biegacza, ćwiczenia bieganie Trening

Trening ekscentryczny. 5 ćwiczeń na mięśnie nóg i korpusu

Ćwiczenia można podzielić na koncentryczne, izometryczne i ekscentryczne. Dzięki tym ostatnim uzyskasz lepszą kontrolę nad pracą mięśni. Są też dowodem, że czasami wolniej oznacza lepiej. Wypróbuj 5 ćwiczeń, które wzmocnią i uodpornią na kontuzje Twoje mięśnie.

trening mięśni brzucha, ćwiczenia na mięśnie brzucha, jak wzmocnić brzuch Trening

Trening mięśni korpusu. Ćwiczenia na wzmocnienie tułowia

Sześciopakiem może zaimponujesz kumplom, ale nie odstraszysz nim kontuzji. Wąska talia wzbudzi zawiść u koleżanek, ale nie złamiesz dzięki niej życiówki. Za to silny i sprawny korpus pozwoli Ci zgarnąć całą pulę. Dopiero teraz będzie Ci czego zazdrościć.

Czy bieganie na bieżni może nie być nudne? Trening

Bieganie na bieżni: Trening na maszynie bez nudy

W biegowym światku krąży opinia, że od bieżni nudniejsza jest tylko "Moda na sukces". Choć trening na taśmie przypomina bieganie chomika w kołowrotku, może być efektywny i ciekawy. Zobacz, jak zmienić scenariusz treningu na bieżni, żeby był wciągający jak dobry film.

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij