Runner's World poleca:

Trening

Jga dla biegacza Trening

Joga z hantlami dla biegacza. 5 ćwiczeń wzmacniających

Gdyby przeprowadzić wielki sondaż i sprawdzić, czego brakuje większości biegaczy, to okazałoby się pewnie, że siły, elastyczności i... czasu. Niedostatek pierwszych dwóch załatwia trening siłowy i joga. Wypróbuj ćwiczenia, które zapewnią Ci trening full serwis.

Jak nie dać się ponurym myślom Trening

Zawalony start w biegu. Jak przekuć porażkę w złoto?

Nie każdy start to meta i nie każdy bieg to automatyczna życiówka. Pół biedy, jeśli bolą mięśnie i brzuch, ale co robić wtedy, gdy po zawodach pęka Ci serce? Zobacz, jak szybko pozbierać się po nieudanym starcie i wyciągnąć na przyszłość słuszne wnioski.

Regularny wysiłek to najlepszy spalacz tłuszczu Trening

Najlepsze spalacze tłuszczu. Trening na pozbycie się fałdek

Niezależnie od tego, ile ważysz, dodatkowy kilogram (albo pięć) to zbędny balast podczas biegu. Stosując odpowiednią dietę i trening, zrzucisz go już w kilka tygodni! Zobacz, jak efektywnie spalać tłuszcz i wykorzystaj tę wiedzę do walki z nadwagą lub wyśrubowaną życiówką.

Roztrenowanie – 4 sposoby na odpoczynek po sezonie Testy i quizy

Roztrenowanie. Jak zregenerować siły po sezonie? [TEST]

Kiedy wyglądasz już jak ten króliczek z reklamy, któremu włożyli gorsze baterie, czas na regenerację. Po doładowaniu wystrzelisz przed siebie: z nową motywacją, nowymi celami i odpowiednim zapasem energii, by je wszystkie osiągnąć. Sprawdź, jaki odpoczynek będzie dla Ciebie najlepszy?

bieg kontrolny przed zawodami, trening kontrolny bieganie, sprawdzian formy bieganie Trening

Trening kontrolny. Sprawdź szybkość i wytrzymałość

Biegasz, żeby oglądać efekty swojej pracy. Kiedy je obserwujesz, zyskujesz dodatkowy zastrzyk motywacji do dalszych treningów. Tylko trzeba je dostrzec! Dlatego zaplanuj w czasie swoich przygotowań trening kontrolny, który pomoże Ci ocenić, jak rośnie Twoja forma.

Ładowarka: 5 ćwiczeń, które napełnią Cię mocą Trening

5 ćwiczeń wzmacniających na korpus, nogi i mocny finisz

Mocny finisz pozwala zostawić rywali w tyle, zawalczyć o życiówkę i dobrą minę na zdjęciu z mety. Niezależnie od priorytetów, każdy chce dotrzeć do mety z fasonem. Z tymi ćwiczeniami wyposażysz się w zapas mocy w silniku, który pozwoli na końcówkę w dobrym stylu.

Czy jesteś naprawdę FIT? [TEST] Trening

Test sprawności fizycznej. Jak sprawdzić formę?

Mimo że biegasz, to jeszcze nie znaczy, że jesteś naprawdę fit. Sprawdź się w zadanych przez nas konkurencjach, poznaj swoje słabe strony i zostań biegaczem kompletnym. Czy dasz radę poprawnie wykonać wszystkie ćwiczenia?

Regeneracja Trening

Recykling pobiegowy: Jak zregenerować się po bieganiu?

Mięśnie to towar wielokrotnego użytku. Sprawdziliśmy, jakie technologie odzysku zaleca nauka, by po intensywnym zużyciu przywrócić je jak najszybciej do ponownego obiegu. Zastosuj polecane przez ekspertów metody regeneracji po wysiłku.

Rozciąganie po treningu Trening

5 ćwiczeń rozciągających po bieganiu

Jasne, że po wyczerpującym treningu czy zawodach masz wielką ochotę, żeby usiąść lub położyć się na wygodnej kanapie. Nie do końca jest to jednak to, czego potrzebują Twoje napięte mięśnie i ścięgna. Rozciągnij się po treningu, żeby biegać długo i szczęśliwie.

trener dla biegacza, trener bieganie, trener personalny, jak wybrać trenera Trening

Trener dla biegacza. Czy potrzebny i jak wybrać właściwego?

Dzisiaj wszystkie Twoje rozterki rozwiewa trener, lekarz, doradca w jednym – czyli wyszukiwarka Google. Jego recepty to jednak gra w statki. Najpierw kilka pudeł, dopiero trafiasz. Jeżeli nie chcesz pozostawiać swojej formy loterii, oddaj robotę w fachowe ręce.

Sprawdzian formy Trening

Sprawdzian formy. Przetestuj efekty swoich treningów

Nie musisz czekać do startu w zorganizowanych zawodach, by przekonać się, czy pot wylany na treningach przyniósł oczekiwane rezultaty. Wyczynowi biegacze stale testują, czy wysiłek włożony w ćwiczenia się zwraca. Ty także możesz samemu sprawdzić swoją kondycję.

test Coopera, odwrócony test Coopera, tabele test Coopera Trening

Odwrócony test Coopera. Tabele z normami dla próby biegowej

Jacek Fedorowicz w październikowym numerze magazynu Runner's World pisze o odwróconym teście Coopera, jako świetnym sprawdzianie formy. Przeczytaj, jak przeprowadzić taką próbę i zobacz w tabelach z normami, jak ma się Twoja wydolność.

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij