Runner's World poleca:

Bieganie niejedno ma imię: 6 odmian naszej dyscypliny

Poleć ten artykuł:

Bieganie to najprostsza forma aktywności. Wyewoluowały z niej jednak odmiany, w których poruszasz się w górę, w dół, do tyłu i przez różne przeszkody. Warto spróbować tych wariantów biegania, by zróżnicować sobie trening, a kto wie, może nawet osiągnąć mistrzostwo.

Cudowanie byłoby poczuć się jeszcze raz jak po pierwszym treningu, prawda? Jak wtedy kiedy ogarnął Cię entuzjazm i zapał nowicjusza spowodowany nowymi doświadczeniami. Te odczucia sprawiły, że bieganie na stałe zagościło w Twoim planie dnia. Z czasem jednak do treningu najbardziej zapalonych biegaczy wkrada się rutyna i zniechęcenie.

Wówczas trzeba zadbać o nowe bodźce, które wyzwolą zaangażowanie jak u debiutanta. Spróbuj jednej z odmian biegania. Niektóre z tych dyscyplin raczkują w Polsce i łatwo osiągnąć w nich stopień mistrzowski, co może być dodatkową motywacją. Dodanie ich elementów do treningu poprawi Twoją formę i wyniki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby wymyślić własną odmianę.

Przed Tobą sześć patentów na to, by na powrót zmienić bieganie w nową, ekscytującą zabawę - wypróbuj je w razie potrzeby, a gdy i one już spowszednieją - wróć do biegania "klasycznego". Niezapomniane wrażenia - gwarantowane.

Tagi: odmiany biegania | aquarunning | towerrunning | retrorunning | chodziarstwo

Oceń artykuł:

3.4

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij