Runner's World poleca:

Forma instant. Szybki trening siłowy dla biegaczy

Poleć ten artykuł:

Masz chwilę przerwy? Skuś się na szybki trening zamiast dania w 5 minut. Określ swój stopień biegowego zaawansowania i wybierz jeden z dwóch programów treningowych, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Te ćwiczenia spalą niejedną zupkę chińską i rozgrzeją bardziej niż gorący kubek. 

Zwykłym śmiertelnikom brakuje czasu na bieganie po urzędach i latanie po zakupy. Biegacze w tym ciągłym niedoczasie muszą dodatkowo znaleźć czas na bieganie bez powodu. Na szczęście, znienacka pojawiają się takie momenty, kiedy po głowie krąży: „A może by tak znowu coś przekąsić?”, „Same powtórki w tej telewizji, ale nie zaszkodzi znów obejrzeć ten odcinek” albo „Odwołali spotkanie w ostatniej chwili, znowu mam okienko w środku dnia”.

Wszystko to oznacza jedno: masz wolną chwilę! Wychwyć ten moment i zamiast bez sensu zabijać czas, poprawiaj swoją formę i likwiduj zbędne kalorie. Naprawdę niewiele czasu potrzebujesz, żeby przeprowadzić trening, który przyniesie Ci dużo zysku.

Szybkie sesje upodobali sobie już Brytyjczycy – ponad 2 mln pracowników Zjednoczonego Królestwa wykorzystuje przerwę na lunch jako czas treningu biegowego. Zwłaszcza osoby odchudzające się powinny szukać każdej wolnej godziny, którą mogą spożytkować na porcję ruchu.

Główną zaletą tych szybkich, energicznych treningów jest ich przedłużone działanie, które nie kończy się wraz z zakończeniem wysiłku. Według niektórych naukowców, efekty intensywnego treningu w postaci przyspieszonego metabolizmu utrzymują się nawet do 3 dni po wysiłku.

Badani przez badaczy z University of Wisconsin mężczyźni dzięki treningowi całego ciała podnieśli swój metabolizm na 38 h, spalając dodatkowo 773 kcal. Z kolei badania Brigham Young University pokazały, że bieganie przed treningiem oporowym znacznie zwiększa potreningowe spalanie, czego nie dowiedziono w odwrotnym przypadku ani gdy badani pozostawali przy jednej z tych aktywności.

Przygotowaliśmy więc 2 zestawy ćwiczeń, które zwiększą Twoją siłę i stabilizację biegowej postawy: dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych. Możesz w krótkim czasie poprawić formę i zabezpieczyć się przed kontuzjami, trenując w zasadzie gdziekolwiek, bez specjalnego sprzętu. Ćwiczenia wykonuj dokładnie i szybko przechodź od jednego do drugiego. 

Tagi: trening obwodowy | ćwiczenia dla biegacza | ćwiczenia siłowe

Oceń artykuł:

4.3

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij