Runner's World poleca:

Forma na urlopie: Spędź wakacje aktywnie

Poleć ten artykuł:

Urlop może być słodkim nic nie robieniem, jeżeli potrzebujesz odpoczynku, lub okazją do odkrycia nowych sportów. To drugie rozwiązania pozwala oderwać się od dotychczasowej rutyny treningowej, utrzymać formę i z zapałem nowicjusza bawić innymi dyscyplinami.

W czasie letnich wakacji możesz w końcu zwolnić tempo. Teoretycznie masz nawet okazję, aby ograniczyć kilometraż jedynie do przesiadania się z auta na leżak i ze stolika barowego na kocyk. Zapewne byłby to skuteczny wypoczynek, ale nadrobienie utraconej latem kondycji wymagałoby kolejnego urlopu – tym razem nie wypoczynkowego, ale treningowego. Dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym, odpoczywając aktywnie.

Wykorzystaj urlop na wypróbowanie nowych sportów. Dłuższa przerwa od standardowych ćwiczeń jest przecież elementem każdego długofalowego planu treningowego. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na zróżnicowane formy aktywności, na przemian z dniami przeznaczonymi na bardziej bierny odpoczynek. Dzięki temu dajesz odetchnąć tym mięśniom, od których normalnie najwięcej wymagasz, i jednocześnie pobudzasz do pracy te, które nie są tak bardzo obciążone podczas biegania.

Taki wakacyjny trening uzupełniający to świetna odskocznia od codziennej rutyny treningowej, dzięki czemu po urlopie wrócisz do biegania z nowym zapasem energii. Niezależnie od tego, gdzie będziesz się relaksować w te wakacje — na plaży czy w górach — zobacz, jakie sporty możesz uprawiać i co zyskasz jako biegacz dzięki tym nowym doświadczeniom.

Tagi: forma na wakacje | kondycja na urlopie | sporty uzupełniające

Oceń artykuł:

4.0

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij