Runner's World poleca:

Jak zdrowo biegać: 5 złotych zasad treningu

Poleć ten artykuł:

Zamiast uczyć się na własnych błędach, wykorzystaj metody zawodowców w swoim treningu. Oto 5 złotych zasad biegania, bezwzględnie przestrzeganych przez najlepszych nawet biegaczy i ich trenerów. Uwaga: ich stosowanie "grozi" sukcesami.

Bieganie nie jest technologią kosmiczną, choć zrozumienie strategii treningowych może wydawać się równie skomplikowane. Ile kilometrów powinieneś biegać? Z jaką prędkością? Z jakim maksymalnym pułapem tlenowym (VO2max)? Fakt, że każdy biegacz jest inny, jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Pewien trener powiedział kiedyś, że jeden z jego zawodników nabawia się kontuzji zawsze, kiedy przebiegnie więcej niż 110 km tygodniowo. Inny nie był w stanie uzyskać przyzwoitego czasu na 10 km, jeśli nie wybiegał wcześniej tych 110 km. Na szczęście są zasady, które obowiązują niemal każdego biegacza niezależnie od osiągnięć, jak również od tego, czy przygotowuje się do maratonu, czy tylko biega dla zdrowia.

Te zasady, wymyślone przez trenerów i stosowane przez najlepszych biegaczy, pomogą Ci utrzymać motywację, uniknąć kontuzji i dobrze biegać przez długie lata.

Tagi: jak zdrowo biegać | jak zacząć biegać | jak trenować bieganie

Oceń artykuł:

2.9

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij