Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ

3


OCEŃ
4.8

Trening do biegów przygodowych: siła i koordynacja [ćwiczenia]

Skorzystaj z treningu siłowego, który przygotuje Cię do wymagań survivalowych biegów z przeszkodami. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz swoją postawę i koordynację, co korzystnie wpłynie też na Twoją formę podczas ulicznych startów. 

runmageddon, biegi przygodowe, biegi przeszkodowe, błoto Runmageddon/mat. prasowe

Trening rozpocznij od rozgrzewki. Poświęć na nią około 3-4 minuty, na początek przez moment potruchtaj, potem zrób skipy A i C, następnie przeplatankę i krok odstawno-dostawny. Na koniec - 30 sekund pajacyków.

Poczytaj więcej o biegach z przeszkodami: Biegi z przeszkodami: Krew, pot i zabawa

1. Superseria

Brzuszki i grzbiety w superserii 4 x 15. Wykonujesz 15 brzuszków, potem od razu 15 grzbietów. Odpocznij 45 s i powtórz 4 razy.

2. Tureckie wstawanie

 

Leżąc płasko, wyprostuj rękę z ciężarem. Usiądź, utrzymując rękę w górze. Następnie wstań do pełnego wyprostu. Potem połóż się, wykonując te same ruchy do tyłu. Wykonaj 10 razy na lewą i prawą rękę.

3. Przysiad z wyskokiem

 

Zrób przysiad, aż uda będą równoległe do podłoża. Wyprostuj energicznie nogi i podskocz do góry. Powtórz 3 x 20 razy.

4. Krokodylki

 

Kładziesz ręce na ziemi, wyrzucasz nogi do tyłu, robisz pompkę – tak żeby dotknąć klatką ziemi – przyciągasz nogi do klatki i wybijasz się w górę. Zrób 3 x 10.

5. Czworakowanie

 

Oprzyj się na dłoniach i stopach. Przejdź do przodu 4 metry. Kiedy prawa ręka wędruje do przodu, równocześnie przenosisz lewą nogę i na odwrót. Przechodź tak do przodu i do tyłu 5 razy.

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij