Runner's World poleca:

Bieganie i postanowienia. Jak zrealizować cel na nowy sezon?

Poleć ten artykuł:

Nowy rok to czas na nowe wyzwania. Jaki cel przyświeca Tobie? Zwiększysz kilometraż, zapiszesz się na jogę, będziesz bardziej konsekwentnie trenować, zrzucisz wagę, ukończysz triathlon czy pobijesz życiówkę? Skorzystaj z porad, jak zrealizować swoje biegowe postanowienia.

Łatwo powiedzieć: nowy rok – nowy start, więc wszystko jest możliwe. Szkoda tylko, że obowiązki i długość doby pozostają niezmienne. OK, ale nawet jeśli nie wierzysz w noworoczne postanowienia i w to, że kolejna zima coś zmieni, możesz uwierzyć w siebie. I w to, że warto stawać się lepszym. Bo tak naprawdę nie ma znaczenia, czy Twój zapał do działania wystrzeli wraz z sylwestrowymi fajerwerkami, czy dopiero po stopnieniu śniegu.

Po cichu marzysz o podium w swojej kategorii wiekowej albo myślisz o urwaniu tych 2 minut, których brakuje Ci do złamania 3:30 na maratonie? A może masz dość podnoszenia poprzeczki z roku na rok? Może po prostu wystarczy tę poprzeczkę zawiesić gdzie indziej albo zatrzymać ją w miejscu i zacząć się cieszyć tym, co masz.

Kochasz biegać, ale nie chcesz się ścigać? Chyba najwyższa pora wyrwać się z miasta i ruszyć w teren. A może jedyne, co Cię trapi, to: „Co, u licha, znaczą »split« i »lap« w moim zegarku?!”. Pora się dowiedzieć i cieszyć się z kolejnego kroku naprzód.

Być może chwila zadumy nad minionym rokiem uzmysłowi Ci też, jak wiele bieganie dla Ciebie znaczy i że pora podzielić się tym z innymi. Podpowiadamy, jak to wszystko zrobić. Nieważne, kiedy.

Tagi: cele biegowe | realizacja celów sportowych | postanowienia noworoczne

Oceń artykuł:

4.6

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij