Runner's World poleca:

Najlepszy środek na ból stawów. Jaki preparat na kolana wybrać?

Poleć ten artykuł:

Problemy z kolanami dotykają tak samo początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Kiedy nie pomagają ćwiczenia wzmacniające i regeneracja, sięgnij po skuteczny lek, który wzmocni Twoje stawy i pozwoli cieszyć się bieganiem bez bólu.

środek na bolące kolana, leki na stawy, lek na kolana

Podobno najkrótszy dowcip, jaki może powiedzieć biegacz, to: „Nic mnie nie boli”. Bierze się to stąd, że biegacze uwielbiają rozmowy o swoich dolegliwościach. A każda taka dyskusja prędzej czy później schodzi na problemy kolan. Nie licytuj się, kogo bardziej boli, tylko rozwiąż problem.

Pomogą ćwiczenia wzmacniające, prawidłowa regeneracja czy dobrze dobrane obuwie. Dodatkowo odżyw i zabezpiecz stawy od środka. Tutaj z pomocą przychodzą specjalnie opracowane preparaty – tylko który z nich wybrać?

Czytaj więcej: Najczęstsze kontuzje kolan. Objawy, porady i leczenie

Naukowcy polecają te zawierające niezdenaturowany, czyli w niezmienionej postaci, kolagen typu II. Badania naukowe potwierdzają, że ten typ kolagenu posiada bardzo dobrą przyswajalność przez nasz organizm. 

Niezdenaturowany kolagen typu II przyczynia się do powstania tolerancji na własny, występujący w Twoich stawach kolagen typu II, który często jest przyczyną powstawania stanu zapalnego.

Efektem przyjmowania niezdenaturowanego kolagenu typu II jest zmniejszenie stanu zapalnego, bólu, obrzęku i poprawa czynności stawów. Ze względu na mechanizm działania niezdenaturowany kolagen typu II może być korzystnym wyborem dla osób aktywnie uprawiających sport, np. bieganie, ponieważ m.in. poprawia parametry ruchowe stawów kolanowych, co przekłada się na zwiększenie tolerancji wysiłku (czas do pojawienia się dolegliwości bólowych).

Szukaj preparatów wspierających właściwe funkcjonowanie stawów, zawierających niezdenaturowany kolagen typu II. Znajdziesz je m.in. w linii produktów MOBIFLEX. Preparaty te zawierają również dodatkowe składniki, przyczyniające się do poprawy funkcjonowania stawów.

Tak działa niezdenaturowany kolagen typu II

Środki na stawy z linii produktów Mobiflex

Zastosuj Mobiflex Neo (na start) i Mobiflex Care (przewlekle) – preparaty, które wspomagają właściwe funkcjonowanie stawów.

Na start: Mobiflex Neo

W składzie znajduje się m.in.:

  • niezdenaturowany kolagen typu II
  • wyciąg z Boswellia serrata

Przewlekle: Mobiflex Care

W składzie znajduje się m.in.:

  • niezdenaturowany kolagen typu II
  • wyciąg z olejków soi i awokado

materiały prasowe

Tagi: środek na bolące kolana | leki na stawy | lek na kolana

Oceń artykuł:

3.3

Skomentuj (1)

Forrest, 6 maja 2016, 10:07

Coś dla mnie, bo moje stawy nie są w najlepszym stanie.
przejdź do forum

Runner's WorldPorady dla biegaczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij