11 biegów na świecie, które poleca RW

Redaktorzy różnych wydań Runner’s World polecają najciekawsze zawody organizowane w ich krajach. Zobacz, w które zakątki świata warto się wybrać, zabierając ze sobą buty do biegania i wysoką formę, a potem ruszaj na biegowe wakacje marzeń.

Rodale Images
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Rome Marathon, Marathon du Medoc, Royal Parks Foundation Half-Marathon i Rio de Janeiro Half-Marathon (fot. Rodale Images)

1. Barcelona Marathon, Hiszpania

"Szybka trasa z niepowtarzalnymi widokami na architekturę Barcelony słynnego katalońskiego architekta Gaudiego" – zachwala Alejandro Calabuig, redaktor hiszpańskiej edycji RW.

strona internetowa: zurichmaratobarcelona.es

2. Rome Marathon, Włochy

"To 42,195 km skoku w historię – mówi redaktor włoskiej edycji RW Marco Marchei. – Oczy cieszy widok bazyliki św. Piotra w Watykanie czy fontanny di Trevi".

strona internetowa: maratonadiroma.it

3. Two Oceans Marathon, RPA

Nazywany najpiękniejszym maratonem na świecie. "Łączy Ocean Atlantycki z Indyjskim. Wspaniałe widoki zapewnia Półwysep Przylądkowy" – mówi Mike Finch z RW z RPA.

strona internetowa: twooceansmarathon.org.za

4. Great Ocean Road Marathon, Half-Marathon, Australia

"Biegi wychodzą na Cieśninę Bassa, zapewniając niepowtarzalne nadmorskie przeżycia" – mówi wydawca australijskiej edycji RW Lisa Holmes.

strona internetowa: greatoceanroadmarathon.com.au

5. Rio de Janeiro Half-Marathon, Brazylia

"Malownicza trasa – mówi Segio Xavier z brazylijskiego RW. – Patrzysz na lewo i widzisz góry, spoglądasz na prawo i widzisz morze".

strona internetowa: maraton-adorio.com.br

6. Półmaraton w Uście nad Łabą, Czechy

Maraton z dala od zgiełku wielkiego miasta. Dookoła zielona dolina rzeki Łaby ze średniowiecznymi zabytkami w tle, na czele z zamkiem Strekov.

strona internetowa: runczech.com

7. Mackinac Island 8 mil, Michigan

"Zawody odbywają się na wyspie u wybrzeży Michigan. Biegacze wędrują brzegami malowniczego Jeziora Huron" – chwali Amby Burfoot, legenda biegania i redaktor amerykańskiego RW.

strona internetowa: runmackinac.com

8. Marathon du Medoc, Francja

"Przyjedź głodny i naprawdę spragniony. Na biegaczy czekają wina do degustacji i regionalne specjały kulinarne z Bordeaux" – zapewnia Gaël Couturier, redaktor RW z Francji.

strona internetowa: marathondumedoc.com

9. Lidingöloppet Trail Runs (od 4 do 30 km), Szwecja

"Największa przełajowa impreza na świecie, w której uczestniczy ponad 43 tys. biegaczy" – mówi Hans Lodin, redaktor szwedzkiego RW.

strona internetowa: lidingoloppet.se

10. Royal Parks Foundation Half-Marathon, Londyn

"Biegacze mijają pałac Buckingham, pałac Westminsterski i jeden z największych diabelskich młynów w Europie" – wylicza Andy Dixon, redaktor RW z Wielkiej Brytanii.

strona internetowa: royalparkshalf.com

11. Zevenheuvelenloop (Bieg Siedmiu Wzgórz) 15 km, Holandia

"Odbywa się w antycznym mieście Nijmegen. To jeden z najszybszych biegów na 15 km na świecie" – zauważa holenderski redaktor RW Olivier Heimel.

strona internetowa: zevenheuvelenloop.nl

RW 06/2013

REKLAMA
}