13. Bieg po Nowe Życie: Razem dla transplantologii

W Polsce nadal niektórzy ciężko chorzy pacjenci umierają dlatego, że w porę nie udaje się znaleźć dla nich nowych narządów. Wiele osób wspólnie działa po to, by to zmienić. W warszawskiej edycji Biegu po Nowe Życie na starcie stanęło 79 trzyosobowych sztafet. To rekord w ośmioletniej historii wydarzenia!

13. Bieg po Nowe Życie w Warszawie - relacja Bieg Po Nowe Życie
fot. AKPA

W sobotę, 15 września, w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się trzynasty już Bieg po Nowe Życie, czyli wydarzenie, które wspiera polską transplantologię i pokazuje, że przeszczep narządu to dla najciężej chorych szansa na aktywne, normalne życie. Obok osób po przeszczepach, żyjących dawców, takich jak bokser i kick bokser Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca Biegu, który przed laty oddał nerkę swojej córce Nicole oraz przedstawicieli partnerów, w trzyosobowych sztafetach maszerujących z kijami do nordic walking pojawiły się jak zawsze znane osoby - aktorzy, artyści, sportowcy, dziennikarze, lekarze.

13. Bieg po Nowe Życie w Warszawie - relacja
fot. AKPA

W strefie przy Pałacu Kultury i Nauki zaroiło się od gwiazd! Wystartowali m.in. Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Michał Mikołajczak, Jolanta Fraszyńska, Wojciech Zieliński, Mariusz Jakus, Julia Wróblewska, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Marcin Rogacewicz, Piotr Głowacki, Mariusz Czerkawski, Jacek Kopczyński, Rafał Maserak, Ewa Błachnio, Małgorzata Potocka, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Rylik, Krzysztof Wieszczek, Paulina Sykut-Jeżyna, Marcin Mroczek, Małgorzata Potocka, Michał Olszański, Szymon Wydra, Robert Sowa, Olga Kalicka.

REKLAMA
}