14. Bieg po Nowe Życie: znów spotykamy się w Wiśle!

Już czternasty raz osoby po przeszczepach oraz ludzie świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów spotkają się na Biegu po Nowe Życie, aby promować szczytną ideę transplantacji narządów. Najbliższa edycja odbędzie się już 13 kwietnia, po raz kolejny w malowniczej Wiśle.

Czas na Bieg po Nowe Życie - po raz kolejny spotykamy się w Wiśle Bieg po nowe życie
W 2018 zespół redakcji Runner's World wspierał znakomity ultramaratończyk Marcin Świerc (fot. AKPA)

13 kwietnia w Wiśle odbędzie się 14. Bieg po Nowe Życie, najważniejsze wydarzenie sportowe wspierające polską transplantologię. Znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, muzyki, mediów i sportu oraz osoby po przeszczepach, które żyją dzięki podarowanym przez innych narządom, spotkają się w marszu nordic walking, po raz kolejny w centrum Wisły. Marsz wystartuje w samo południe.

Dzień wcześniej w miejscowym Hotelu Gołębiewski odbędzie się V gala polskiej transplantologii, podczas której osobom i instytucjom promującym medycynę transplantacyjną zostaną wręczone nagrody Drugiego Życia.

Bieg po Nowe Życie, który po raz kolejny wspiera magazyn Runner's World, to rozpoczęty 8 lat temu projekt społeczny promujący działania prozdrowotne i edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Dotychczas odbyło się 13 edycji tego wydarzenia, osiem w Wiśle i pięć w Warszawie.

Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie udział w wydarzeniu osób po przeszczepieniu. Pokazują oni ludziom zdrowym, że po przeszczepie można wrócić do normalnego życia i sprawności fizycznej. Bieg po Nowe Życie przez 8 lat istnienia stał się prawdziwą instytucją – w wydarzeniu uczestniczyło już ponad 400 przedstawicieli świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów oraz osób po transplantacjach. Inne liczby także mówią same za siebie, bo 13 edycji wydarzenia to łącznie 641 sztafet, ponad 60 mediów, które wystawiły w wydarzeniu swoje zespoły oraz ponad 30 instytucji kultury, związków sportowych, szkół wyższych, fundacji i stowarzyszeń, które współtworzą tę imprezę.

W 2018 w Biegu po Nowe Życie wystartował m.in. Michał Żebrowski. Znakomicie podsumował ideę inicjatywy: "Wszyscy się uśmiechają, nie ma tutaj osób ponurych, wszyscy czują, że robią coś pożytecznego. Oczywiście, każdy ma prawo do swoich decyzji, ale jestem przekonany, że z biegiem lat będzie przybywać osób, które będą chciały służyć innym także po swojej śmierci" – powiedział znany aktor i dyrektor Teatru 6. piętro.

Więcej informacji o imprezie na oficjalnej stronie Biegu po Nowe Życie.

RW

REKLAMA
}