[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

19. PKO Poznań Maraton – czy Poznań znów będzie największy?

Rok temu 18. PKO Poznań Maraton okazał się być największą imprezą na królewskim dystansie w roku 2017 w całej Polsce. Czy w tym roku będzie podobnie? Przekonamy się już 14 października w stolicy Wielkopolski. Jeśli chcesz w tym biegu wystartować, wciąż jeszcze możesz się zapisać!

19. PKO Poznań Maraton W przygotowaniach do maratonu często doświadczasz samotności długodystansowca. Ale w startowy weekend możesz poczuć jedność z innymi biegaczami. Tak jak w Poznaniu. (fot. Adam Ciereszko).

Blisko 12 miesięcy temu na metę dotarło ponad 6300 zawodniczek i zawodników, którzy właśnie w Poznaniu zaplanowali sobie jesienny sprawdzian na dystansie 42,195 m (relacja RW z zeszłorocznego biegu w Poznaniu w artykule Rekordowy 18. PKO Poznań Maraton!). Wielu z nich dlatego, że są z Wielkopolski, która jest bardzo rozbiegana, część dlatego, że kompletowała Koronę Maratonów Polskich, ale bardzo wielu dlatego, że w Poznaniu możesz wręcz utopić się w biegowej atmosferze – i to nie tylko w dniu startu.

Teoria przed praktyką

Od lat centrum Poznań Maratonu mieści się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż przy dworcu kolejowym, co dla przyjezdnych oznacza ogromną łatwość w dotarciu zarówno na bieg, jak i w powrocie z zawodów do domu. Na MTP jest nie tylko biuro zawodów, start (właściwie tuż obok) i meta, ale też sporo atrakcji, których nie powstydziłby się żaden maraton z serii Majors.

Po pierwsze, Targi Poznań Sport Expo, chyba najlepsze tego typu wydarzenie w Polsce, gdzie możesz zobaczyć, sprawdzić i kupić za niezłe pieniądze sprzęt, z którego, co prawda, raczej nie skorzystasz już w dniu startu (nigdy nie biegaj maratonu w niesprawdzonym sprzęcie!), ale na pewno przyda się podczas przygotowań do kolejnych startów (zapraszamy do stanowiska Runner's World).

REKLAMA

REKLAMA

19. PKO Poznań Maraton Meta poznańskiego maratonu w 2017 roku (fot. Adam Ciereszko).

Zobacz: Plan treningowy na maraton last minute

Po drugie, zawsze odbywają się interesujące spotkania i prelekcje z ludźmi, którzy swoimi osiągnięciami i wiedzą mogą dać Ci silnego kopa do jeszcze lepszych przygotowań niż do tej pory. Jest spora szansa, że w tym roku na spotkaniu z Runner's World pojawią się medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, więc szukaj o tym informacji na terenie expo, kiedy przyjdziesz w sobotę odebrać pakiet startowy.

Biegiem przez Poznań

Trasa i termin są odpowiednie do szybkiego biegania. W połowie października temperatury sprzyjają biciu życiówek, a profil trasy też w tym nie przeszkadza. Zawsze możesz liczyć i na kibiców, i na atrakcje, które ułatwią Ci pokonanie własnych słabości.

Co prawda, w tym roku trasa nie przebiega przez Stadion Miejski, co mentalnie skracało dystans przynajmniej o 2 km, ale za to – jeśli traktujesz maraton jako okazję do zwiedzania miasta – ucieszy Cię przygotowywany przez organizatorów turystyczny opis trasy. Za linią mety też nie będziesz mieć żadnych problemów logistycznych. Jedynie po powrocie do domu może Ci doskwierać lekko nostalgiczne uczucie, że jesteś znów gdzieś poza swoim biegowym stadem. Do zobaczenia w Poznaniu!

18. PKO Poznań Maraton (2017) - wyniki

Pierwsza kobieta: Takada Haruna - 2:40:49

Pierwszy mężczyzna: Mykola Iukhymchuk - 2:14:30

Ukończyło: 6362 osoby:

  • < 2:30 – 0,1%
  • 2:30-3:00 – 2%
  • 3:00-4:00 – 40%
  • 4:00-5:00 – 48%
  • powyżej 5:00 – 10%

RW 09-10/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij