1Mila 2019: otwarte zapisy i dużo nowości

Dwie edycje w Warszawie i Poznaniu, sztafeta 4 x 400 metrów, nowa formuła biegów dla dzieci, treningi dla najmłodszych biegaczy... Stadionowe zawody 1Mila przeszły w tym roku prawdziwą metamorfozę i wydają się być jeszcze ciekawszą propozycją dla biegaczy. Zapisy zostały już rozpoczęte.

1Mila 2019: otwarte zapisy i dużo nowości 1mila.pl
fot. 1mila.pl

Trzecia edycja 1Mili to dużo ciekawych nowości. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Stołeczne zawody po raz trzeci odbędą się w randze amatorskich mistrzostw Polski w biegu na 1 milę. O tytuł mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Tradycyjnie stołeczna edycja rozegrana zostanie na na bieżni lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Z dystansem 1609,34 metrów zmagać się będą zarówno amatorzy, jak profesjonalni biegacze.

"To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją live i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!" – mówi Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500 m oraz ambasador 1Mili.

Poza biegiem głównym rywalizować będzie można również w sztafetach 4 x 400 metrów.

"Wraca moda na lekkoatletykę! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1Mili. - Dzięki naszym biegowym bohaterom narodowym, takim jak Marcin Lewandowski czy Ewa Swoboda, biegacze amatorzy na nowo odkryli stadionowe emocje i sami chcą ich doświadczyć. Widzimy też, że uciekają od masowych biegów ulicznych, szukają swoich niszy i coraz częściej chcą biegać na bieżni. Zatem zapraszamy na 1Milę!"

1Mila 2019: otwarte zapisy i dużo nowości 1mila.pl
fot. 1mila.pl

"W tym roku zwiększyliśmy limit uczestników na każdym dystansie. Mamy też zupełnie nową propozycję dla naszych uczestników – sztafety 4 x 400 m, idealne dla ekipy znajomych. To niesamowicie emocjonująca konkurencja, która pozwala odkryć bieganie jako sport drużynowy!" - dodaje Tomasz Smokowski.

Wyjątkowe będą także atrakcje dla dzieci. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w nowej odsłonie Biegów Dzieci na 100 m, 400 m i 800 m, które od tego sezonu stają się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport. Zawody te będą całkowicie darmowe. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1Milę, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną.

To jednak nie koniec niespodzianek dla dzieci. Już 6 kwietnia ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport otwarte dla wszystkich dzieci, które chcą pobiec w 1Mili w czerwcu. Treningi, również bezpłatne, będą organizowane w soboty o godz. 11 na warszawskiej Agrykoli.

Na biegi w ramach 1Mili można się zapisać przez stronę 1mila.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja lub do wyczerpania limitów.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i wspierany przez miasto stołeczne Warszawa, gminę Bielany oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}