3. PKO Bieg Charytatywny: każdy krok się liczył

Ten bieg mógłby się odbywać w rytm piosenki Anny Jantar „Najważniejszy pierwszy krok”, z tym że słowo „pierwszy” trzeba by zamienić na „każdy”. I nie byłoby w tym grama przesady.

„Pomagamy z każdym krokiem” to hasło PKO Biegu Charytatywnego, którego trzecia edycja odbyła się w sobotę, 16 września, na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce. Wszystkie kroki i wysiłek zawodników zostały przeliczone na posiłki dla potrzebujących dzieciaków.

Idea tego biegu od trzech lat pozostaje niezmienna: w 12 miastach w całej Polsce (w tym roku w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze) biegacze w 5-osobowych sztafetach mają pokonać jak najwięcej okrążeń stadionu. Ich zaangażowanie jest przeliczane na dożywianie dzieci, a środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego. Dodatkowo liczą się również kółka wybiegane przed biegiem głównym w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, w którym startują dzieci od 4 do 12 lat.

W tym roku 6401 biegaczy (3795 w biegu głównym i 2606 dzieci) pokonało w sumie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. A to oznacza, że Fundacja PKO Banku Polskiego wspomoże dzieciaki  kwotą aż 652 826 złotych (razem z opłatami startowymi). To się nazywa pomoc! Brawo Biegacze!

„Dziękujemy drużynom, które tak licznie wzięły udział w 3. PKO Biegu Charytatywnym. Ich wysiłek i pokonane okrążenia pozwolą nam przekazać ponad 650 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce. Dodatkowo w każdym z 12 miast sfinansujemy budowę plenerowej siłowni” - mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

„Cieszymy się, że w inicjatywie uczestniczyło też bardzo dużo młodych biegaczy, którzy uczą się w ten sposób wrażliwości społecznej oraz tego, że poprzez sport można pomagać innym. Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji biegu” - dodaje.

Najwięcej, bo aż 2687 okrążeń wybiegali uczestnicy w Bydgoszczy. Na drugim miejscu był Rzeszów (2576), na trzecim Katowice z 2558 kółkami. Najwięcej długości stadionu (53) zrobiły dwie drużyny: w Lidzbarku Warmińskim BSB Barczewo Biega, który miał największy domiar, czyli ilość metrów przebiegniętych na nieukończonym kółku (75) i najszybsze 400 m w czasie imprezy (55 sekund), oraz w Łodzi AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ/Biegam bo Lubię Łódź.

W 2535 okrążeniach przebiegniętych we Wrocławiu swój skromy udział (36) miała drużyna magazynu Runner’s World.

„Na biegach ulicznych emocje rozkładają się na długich kilometrach trasy. Tutaj wszystko było zwielokrotnione, bo skupiło się na 400 metrach i stadion aż kipiał sportową adrenaliną i radością ze wspólnego biegu dla dobrego celu” - mówi Marek Dudziński, redaktor naczelny pisma. 

W tym roku, ze względu na dużo większą liczbę chętnych do startu niż ilość miejsc (w każdym mieście limit wynosił 70 sztafet), organizatorzy postanowili, że do całego bilansu przebiegniętych kilometrów zostaną doliczone kółka pokonane przez uczestników zajęć BiegamBoLubię, którzy zgłosili się do akcji i na 31 stadionach wybiegali 7017 okrążeń.

Wdzięczna wszystkim za udział jest Karolina Gorczyca, które jest ambasadorką tego biegu.

 „Dziękujemy, że byliście z nami podczas 3. PKO Biegu Charytatywnego. Kolejny raz wsparliśmy dzieciaki, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Wspaniale, że jesteście i że jest Was tak dużo. Do zobaczenia za rok” - powiedziała aktorka.

BCH

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

3. PKO Bieg Charytatywny

REKLAMA
}