39. PZU Maraton Warszawski: Warszawa da się lubić! [TRASA]

Bij rekordy na szybkiej maratońskiej trasie w stolicy lub eksploruj biegowym krokiem wszystkie najciekawsze punkty na mapie Warszawy. Już w tę niedzielę, 4 września Warszawa na kilka godzin stanie się polską stolicą maratonu.

39. PZU Maraton Warszawski: Warszawa da się lubić! [TRASA] shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Start

Przeniesiony spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego. Królewski dystans biegacze rozpoczną z placu Trzech Krzyży. Pozostała część trasy jest niemal identyczna jak przed rokiem, więc uczestnicy poprzedniej edycji będą mogli sprawdzić się rok do roku w tych samych warunkach. Uwaga: pakiet startowy możesz odebrać 22 i 23 września w biurze zawodów, przy którym zorganizowane będzie także Expo Sport&Fitness.

1-10 km

Godzina 9:00, strzał startera i już możesz się rozpędzać. Do placu Na Rozdrożu biegniesz fragmentem Traktu Królewskiego. Dalej prosta Puławską, która jest jedną z najdłuższych ulic Warszawy. Z Mokotowa wbiegasz na Służew i Ursynów, gdzie trasa prowadzi przy 4 stacjach metra.

13 km

Świątynia Opatrzności Bożej (A), której budowa trwa w sumie ponad... 200 lat. Pierwsza msza została tam odprawiona 11 listopada 2016 roku.

20-25 km

Trzecią „dychę” zaczynasz w Łazienkach Królewskich (B). Następnie z al. Chińskiej skręcasz w stronę ul. Szwoleżerów, zostawiając za sobą aleję im. Tomasza Hopfera – dziennikarza sportowego i twórcy Maratonu Warszawskiego. Tym sposobem jesteś na półmetku! Ulicami Czerniakowską i Łazienkowską obiegasz Kanał Piaseczyński, po drodze mijając Torwar, gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów i expo maratonu.

20-25 km

Pierwsza przeprawa przez Wisłę z widokiem na PGE Stadion Narodowy. Tu też możesz pomachać Syrence Warszawskiej (na marginesie: jej wizerunek znajduje się na medalu). 5 kilometrów po prawej stronie rzeki to słynne uliczki na Pradze.

30-40 km

Mostem Gdańskim przeprawiasz się znów na lewą stronę Wisły. Tym razem przed Tobą piękny widok na Stare Miasto, a z 32. kilometra także na linię mety! Ale nie ma skracania trasy, zwłaszcza że na Kępie Potockiej nie zabraknie dopingu, o który tradycyjnie dba dzielnica. Ostatnia prosta do mety to rajd przy Cytadeli.

Za kulisami

Wszyscy, którzy nie są gotowi na pokonanie maratonu, mogą wziąć udział w biegach towarzyszących: Biegu na Piątkę lub Sztafecie Maratońskiej, a najmłodsi tradycyjnie w Mini Maratonie. Szczegóły na pzumaratonwarszawski.com

39. PZU MARATON WARSZAWSKI

Miejsce: Warszawa / Polska

Dane z roku 2016:

Pierwsza kobieta: Kibiwott Gladys 2:36:34

Pierwszy mężczyzna: Omullo Ezekial 2:08:55

Ukończyło: 5921

  • < 3:00 – 2,4%
  • 3:00-3:30 – 12,9%
  • 3:30-4:00 – 31,1%
  • 4:00-4:30 – 26,8%
  • > 4:30 – 26,8%

Trasa

 

RW 09/2017

REKLAMA
}