[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

9. edycja PKO Silesia Marathon za nami! [RELACJA]

"Gdy rodził się mój pomysł stworzenia biegu maratońskiego na Śląsku, marzyłem, by Silesia Marathon mógł się skończyć na bieżni lekkoatletycznego stadionu. Sam swój pierwszy w życiu maraton kończyłem na (nieistniejącym dziś) Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie 34 lata temu" - pisze Bohdan Witwicki, dyrektor PKO Silesia Marathon.

9. edycja PKO Silesia Marathon za nami! [RELACJA] fot. organizatorzy

Dziś spełniło się moje marzenie, ale głęboko wierzę, że finisz na największym stadionie lekkoatletycznym w Polsce również i uczestnikom na długo zapadnie w pamięci. „Kocioł Czarownic” przeszedł dziś prawdziwy lekkoatletycznych chrzest i cieszę się, że to właśnie maratończycy otwierali ten obiekt.

Gratulowałem na mecie zwycięzcy, gratulowałem wielu uczestnikom dobiegnięcia do mety i czekałem do końca, na ostatniego zawodnika, bo każdy u nas jest traktowany tak samo. Hasło biegu „Twój bieg. Twoje zwycięstwo” zobowiązuje. Momentów wzruszeń w tym dniu było wiele. Wszystkim uczestnikom podobał się bieg, podobał się finisz na Stadionie Śląskim. Dziś możemy już odważnie powiedzieć, że mamy wielki bieg maratoński, na który warto przyjechać, w którym warto wystartować.

REKLAMA

Cieszą się też, że pierwszym zwycięzcą Silesia Marathon na bieżni Stadionu Śląskiego został Polak Damian Pieterczyk.

Z obowiązku napiszę - do wspólnej mety dobiegło  4704 biegaczy (1810 maratończyków i 2894 półmaratończyków). Silesia Marathon rozwija się od kilku lat. W tym roku na starcie stanęło ponad 47% więcej biegaczy niż w ubiegłym roku (do mety dobiegło 25% więcej maratończyków i 65% więcej uczestników półmaratonu).

Na mecie dopingowało biegaczy ponad 60 000 kibiców - i jest to z pewnością rekord kibiców na mecie polskich maratonów!

Najszybsi na trasie tegorocznego maratonu byli: Damian Pieterczyk (POL) z czasem 2:23:36, który wyprzedził dwóch Kenijczyków, oraz Partycja Włodarczyk (POL) z wynikiem 2:49:02.

Na dystansie półmaratonu triumfowali: Jarosław Kożdoń (POL, 1:13:58) oraz Agnieszka Gortel-Maciuk (POL, 1:20:32).

W rozegranym w sobotę Mini Silesia Marathon zwyciężyli: Piotr Marchacz (POL, 14:24) oraz Michalina Mendecka (POL, 16:02). Ten bieg ukończyło 1382 zawodników.

Łącznie na starcie w Katowicach stanęło w tym roku 6086 biegaczy. Świetną frekwencją (ponad 3500 dzieci) cieszyły się również zawody dla dzieci organizowane w miasteczku lekkoatletycznym.

BW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij