Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

9 nietypowych biegów. Zawody na bieganie i jedzenie

Niektórzy biegają dla zdrowia, inni po prostu, bo lubią. Są też tacy, którzy na myśl o bieganiu reagują gęsią skórką. Wymyślono jednak takie rywalizacje, które to tabu mogą przełamać. Biegi, podczas których można jeść to, co na co dzień zakazane. Pizza, burger? Bardzo proszę.

pizza run NYC Pizza Run

Bieganie i jedzenie to przyjemności same w sobie. Jeśli je połączymy, otrzymamy odurzającą dawkę szczęścia. Nie mam tu na myśli żeli energetycznych czy innych specyfików dla biegaczy, ale produkty znane i lubiane niemal przez wszystkich. Za Oceanem biegi, podczas których jednym z bohaterów jest jedzenie typu fast food to nie nowość. Już od kilku lat organizuje się tam Pizza Run czy Hot Dog Challenge i cieszą się one wielką popularnością.

W Polsce w 2013 roku zadebiutował Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu. Na punktach nawadniania, oprócz wody, uczestnicy mogli także degustować wino, miód, winogrona czy arbuzy. W tym roku w walentynki w Poznaniu zorganizowano I Bieg Czekoladowy.

Jednak biegu, w którym spożywanie jakiegoś określonego produktu w czasie biegu było obowiązkowe, w Polsce jeszcze nie ma. No chyba, że uwzględnimy piwną milę. A może właśnie nasz przegląd smakowitych biegów ze świata zainspiruje Was do zorganizowania czegoś podobnego w Polsce?

Wybraliśmy najciekawsze i najsmaczniejsze biegi, które warto znać.

NYC Pizza Run

Gdzie: Nowy Jork

Dystans: 2 mile (3,2 km)

Opis: Na nowojorski bieg składają się cztery okrążenia. Po każdym z nich (z wyjątkiem mety) wyrasta przed nami "stacja pizza", na której jesteśmy zobowiązani zjeść kawałek włoskiego przysmaku. W tym roku we wrześniu odbędzie się już 7. edycja imprezy. Udział w niej może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Chyba że jest uczulony na ser, gluten i inne składniki. Pizza Run to także zabawa w pomaganie. Część dochodów jest przekazywana na Juvenile Diabetes Research Foundation.

Relacja z NYC Pizza Run 2013

burger race Dine&Dash Burgers&Trail Race/ fot. Gregg Adams

Dine&Dash Burgers&Trail Race

Gdzie: Hamburg, Pensylwania

Dystans: 2 mile (3,2 km)

Opis: Jeśli wolisz burgery od pizzy, swoich sił możesz spróbować w Hamburgu w Pensylwanii. Do pokonania są dwie mile, a przed każdą z nich trzeba zjeść burgera. Nie ma wymówek i kombinowania - trzeba zjeść wszystko, bułkę też. Żeby nie było aż tak trudno i jeszcze smaczniej, organizatorzy zapewniają wodę i przyprawy. Jeśli komuś mało burgerów, może nadrobić wszystko po biegu w czasie trwania Taste of Hamburg-er Festival. 

krispy kreme challenge, bieg z donutem, bieg z pączkiem Studenci z North Carolina State University / Krispy Kreme Challenge

Krispy Kreme Challenge

Gdzie: Raleigh, Karolina Północna

Dystans: 5 mil (8 km)

Opis: 2400 kalorii, 12 donutów, 5 mil, 1 godzina - tak krótko można scharakteryzować charytatywny bieg studentów z North Carolina State University. Zasady są proste. Uczestnicy rozpoczynają wyzwanie w kampusie w Raleigh, biegną 4 km (2,5 mili) po czym muszą zjeść tuzin donutów i ponownie przebiec 4 km. Kto nie da się pokonać kalorycznej bombie, dołoży cegiełkę pomocy dla North Carolina Children’s Hospital, ponieważ cały dochód przeznaczony jest na ten cel. 

Film promujący Krispy Kreme Challenge 2016

bieg z hot dogiem, new york hot dog challenge The New York Hot Dog Challenge 2014

The New York Hot Dog Challenge

Gdzie: Nowy Jork

Dystans: 3,5 mili (5,6 km)

Opis: Biegniesz, idziesz lub czołgasz się przez 5,6 km (3,5 mili), a kiedy na Twojej drodze pojawia się hot dogowy wóz, grzecznie się zatrzymujesz i korzystasz z okazji zjedzenia małego co nieco. W sumie czeka Cię to aż 10 razy. Nie jest to proste wyzwanie, ale na pewno warte wysiłku. Uczestnicy walczą o nagrodę, na którą składają się opłaty startowe oraz darowizny. O oszukiwaniu można zapomnieć - nie uda Ci się spakować hot doga do kieszeni. Na całej trasie biegacze są obserwowani przez sędziów. Jeśli masz wrażliwy żołądek, także zapomnij o udziale w tym wyzwaniu. Wymioty grożą dyskwalifikacją.

bacon 5k challenge, bieg z bekonem Bacon 5K Challenge

Bacon 5K Challenge

Gdzie: Allentown, Pensylwania

Dystans: 5 km

Opis: Były burgery, hotdogi, pizza, więc bekonu też nie mogło zabraknąć. O to troszczą się mieszkańcy Allentown w Pesylwanii. Każdy chętny na zmierzenie się z wyzwaniem musi pokonać dystans 5 km i w połowie trasy skonsumować około 22 dag bekonu (0,5 funta). Za linią mety czeka jeszcze więcej smakołyków, np. bekon na patyku czy bekon w czekoladzie. Ciekawostką jest to, że uczestnicy mogą zamówić koszulkę o zapachu bekonu. Podobno można go wyczuć nawet po 15 praniach.

Relacja z Bacon 5K Challenge 2014

twinkie run Twinkie Run

Twinkie Run

Gdzie: Ann Arbor, Michigan

Dystans: 3 mile (4,8 km)

Opis: Twinkies to kultowe amerykańskie ciasteczka, które uwielbiał bohater filmu “Zombieland”. Bieg Twinkies rozgrywa się od 2010 w Ann Arbor w Michigan w Prima Aprilis. Trasa ma długość 4,8 km (3 mile). Jedzenie Twinkies nie jest obowiązkowe, ale każde jedno powoduje, że od naszego końcowego czasu zostanie nam odjęta minuta.

bieg czekoladowy, chocolate race, bieg z czekoladą The Chocolate Race

The Chocolate Race

Gdzie: Niagara, Kanada

Dystans: 5/10 km

Opis: Czekolada jest sałatką, bo robi się ją z kakao, a kakao jest rośliną. Słodkie szaleństwa można sobie tak tłumaczyć, ale lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i pobiec w czekoladowym biegu. Takowy odbywa się w Niagarze w Canadzie. Do wyboru mamy dystans 5 lub 10 km. Na trasie czekają nas owoce w czekoladzie, pianki czy croissanty, a na mecie jeszcze więcej słodkości. Nawet czekoladowe martini. 

Relacja z The Chocolate Race 2014

bieg z lodami, lodowy bieg Brain Freezer 5K

Brain Freezer 5K 

Gdzie: Burligton, Vermont

Dystans: 1,5 mili (2,4 km)

Opis: Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zjeść pudełko lodów za jednym podejściem? Jeśli nie, możesz to zrobić w wyjątkowych okolicznościach - podczas biegu rozgrywanego w Burlington w stanie Vermont. Zadaniem uczestników jest przebiegnięcie 2,4 km (1,5 mili), zjedzenie pudełka lodów Ben&Jerry i powtórzenie dystansu. Wszystkie dochody z biegu przekazywane są organizacji People Helping People Global.

Reportaż o Brain Freezer 5K w ABC News

bieg z corndogiem, bieg z fast foodem Corndog Challenge 5K

Corndog Challenge 5K

Gdzie: Tulsa, Oklahoma

Dystans: 5 km

Opis: Corn dog to parówka w cieście kukurydzianym smażona na gorącym oleju. W Tulsie - jednym z największych miast stanu Oklahoma w USA - rozgrywany jest jeden z najweselszych biegów. A to dlatego że corn dogi nie są jedyną atrakcją. Podczas 5-kilometrowej rywalizacji uczestnicy muszą także wypić lemoniadę lub piwo oraz zjeść pieczone jabłko w karmelu. Co więcej, organizatorzy dbają także o “kolorowe stacje”, na których biegacze są obsypywani kolorowym proszkiem niczym podczas hinduskiego święta holi. 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij