[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Biegowe rekordy Guinnessa, czyli patent na mistrzostwo świata

Kto z nas nie chciałby być mistrzem świata w jakiejś konkurencji... Okazuje się, że jest to prostsze, niż Ci się wydaje. Wszystko dzięki Księdze Rekordów Guinnessa, która jest otwarta na kreatywne umysły i czeka, aby wypełnić się kolejnymi osiągnięciami. Tymi biegowymi także.

Julia Plecher podczas bicia rekordu Guinnessa/ fot. screen YouTube

Wchodzisz do całkowicie osobliwego świata. Krainy rodem z dzieciństwa, gdzie każdy przechwala się, że potrafi plunąć dalej niż koledzy. Tutaj takie samo znaczenie ma forma fizyczna i kreatywność. Świat rekordów Guinnessa pozwala wykazać się w konkurencji, którą samemu się wymyśli. A biegacze wymyślają na potęgę.

Niektóre z rekordów wzbudzają szacunek, inne uśmiech, część wręcz przerażenie. Ale kto by nie chciał powiedzieć, że jest najlepszy na świecie w swojej dyscyplinie?

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy przegląd rekordów Guinnessa związanych z bieganiem.

Największa związana grupa

W Würzburgu w Niemczech grupa 73 biegaczy związała się metalowym łańcuchem i razem ukończyła maraton. Wyglądali jak uciekinierzy z więzienia. Wyobraź sobie te ich postoje w toi-toiu...

Amatorskie wideo z bicia tego rekordu

Najszybszy półmaraton tyłem

Achim Aretz zaczął biegać tyłem i w ten sposób ustanowił kilka rekordów świata w tej konkurencji. Półmaraton w Essen pokonał w 1:40:29 (Więcej o bieganiu tyłem: Retro running: Na wspak, czyli bieganie tyłem).

Najszybsze 100 m na czworaka

Katsumi Tamakoshi miałby szanse wygrać z Usainem Boltem, tylko wyścig musiałby się rozgrywać na jego zasadach, czyli na czworaka. W tej nietypowej postawie Japończyk potrafi pokonać 100 m w 15,86 s.

Najszybszy maraton żonglując

Michal Kapral to Kanadyjczyk o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku, który zrobił maraton w 2:50:12, w czasie biegu non stop żonglując trzema piłeczkami.

Michal Kapral opowiada o swoich dwóch pasjach żąglowaniu i bieganiu

Najszybsza mila pokonana w płetwach

Zachary Miller pokonał milę w 5 minut i 48,86 sekundy w płetwach. Wyglądał przy tym jak biegający Kaczor Donald. Ten kaczor może się jednak pochwalić najlepszym wynikiem na świecie.

Zachary Miller podczas bicia rekordu Guinnessa

Najdłuższy dystans pokonany bez snu

Kim Allen tak bardzo kocha bieganie, że nie śpi, by biegać. Podjęła się wyzwania, które nazwała „Bezsennością w Auckland”. Pokonała 500 km w 86 godz. 11 min i 9 s bez przerwy choćby na drzemkę.

Najszybsze 100 m po lodzie boso

Nico Surings z Holandii przebiegł 100 m w 17,35 s boso po lodzie. Niektórzy chodzą po rozżarzonych węglach, on z „Pieśni lodu i ognia” wybiera ten pierwszy wątek. Zapewne zasuwał tak, bo było mu zimno w stopy.

Najdłuższy dystans na bieżni w 7 dni

Już po 2 minutach umierasz z nudów na bieżni? Krzysztof Tumko w ciągu tygodnia zrobił na niej 823 km i 330 metrów. Daje to po około 120 km dziennie.

Najszybsze 10 km w dwuosobowym kostiumie

Laurie Luscombe i Rob Szczepaniak-Sloane przebrali się za wielbłąda i w takim tandemowym kostiumie pokonali 10 km w czasie 40:02. Chociaż, po prawdzie, głowa pokonała metę o sekundę szybciej.

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij