[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Runner's World

  • Biegi

  • Chcesz pobić życiówkę? Wystartuj w maratonie i półmaratonie we Wrocławiu

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Chcesz pobić życiówkę? Wystartuj w maratonie i półmaratonie we Wrocławiu

Duże zmiany szykują się w największych biegach organizowanych we Wrocławiu. Główną atrakcją ma być szybka i ciekawa trasa. Do tego występy artystyczne w czasie biegu, koszulka dobrej jakości w zestawie startowym i medal, który będzie perełką w każdej kolekcji.

Medal, maraton wrocław, półmaraton wrocław Medale półmaratonu i maratonu we Wrocławiu/fot. mat. organizatorów

3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 20 czerwca o godz. 21. Z kolei 33. PKO Wrocław Maraton 13 września o godz. 9. Organizatorzy chcą w tym roku przyciągnąć do stolicy Dolnego Śląska 7 tysięcy półmaratończyków i 6 tysięcy maratończyków.

Po życiówkę do Wrocławia

REKLAMA

Biegaczy mają skusić przede wszystkim nowe, szybsze i łatwiejsze trasy. Poprowadzono je tak, by z jednej strony nie straciły na swojej atrakcyjności, z drugiej ułatwiły osiąganie jak najlepszych rezultatów. Dyrektor obu imprez, Wojciech Gęstwa, chciałby, żeby do Wrocławia biegacze przyjeżdżali po życiówki, tak jak podróżują w tym celu do Berlina. 

Półmaratończycy przebiegną aż przez 8 mostów. W dniu zawodów mają się na nich odbywać działania artystyczne za sprawą programu "Mosty", realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Za organizację tej akcji wziął się brytyjski reżyser Chris Baldwin.

Więcej zwycięzców

Będzie więcej okazji, żeby stanąć na podium, a to dzięki nowym klasyfikacjom: dla najlepszych polskich biegaczy i biegaczek, dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

Dla wszystkich tradycyjnie na mecie będą czekać medale. Osoby, które wezmą udział w obu imprezach będą mogły złożyć je w jeden cały. Oba medale stworzą bowiem składankę do połączenia. Jego pierwszą częścią będzie medal z półmaratonu, który ma kształt krasnala.

Ciekawsze mają być też zestawy startowe, a to za sprawą nowego partnera technicznego zawodów - firmy Brubeck, która przygotuje specjalne koszulki na te imprezy.

Zostań maratończykiem i półmaratończykiem

Kto szuka formy, może 8 marca zapisać się do programu "I Ty możesz zostać maratończykiem", który przygotowuje do startu we wrześniowym maratonie. W akcji mogą wziąć udział początkujący i doświadczeni biegaczy. Zajęcia organizowane będą w tym roku w różnych miejscach: Stadion Olimpijski, park Grabiszyński, park Zachodni i w Oławie. Uczestnicy będą mogli zdecydować, gdzie chcą trenować.

Na zawody można się zapisać na stronie maratonu lub półmaratonu. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków wynosi 50 zł, dla pozostałych zawodników - 60 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków to 70 zł, dla pozostałych zawodników - 90 zł. Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij