Dwójką w jednym: Run2Gether Bieg Parami w Poznaniu [29.10]

Chociaż bieganie to sport indywidualny, to przyjemność z biegania we dwoje jest dwa razy większa. A start w takich zawodach to radocha poczwórna. Run2Gether pobiegnie 29 października w Poznaniu - a więc masz jeszcze trochę czasu, by namówić do startu swoją drugą połówkę.

un2Gether Bieg Parami w Poznaniu [ Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Większość z nas doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że każdy kilometr w biegu trzeba pokonać na własnych nogach. Nie oznacza to jednak wcale, że wyłącznie o własnych siłach. Już choćby sam doping kibiców na trasie dodaje skrzydeł, nie mówiąc już o sytuacji, kiedy masz przy sobie osobę, która pomaga Ci przetrwać najtrudniejsze momenty przez cały czas.

Para w ruch

„Lubię, kiedy bieganie niesie ze sobą coś więcej niż tylko pokonywanie jak najszybciej określonego dystansu – mówi Konrad Tuszewski, szef stowarzyszenia 4activelife i organizator biegu Run2Gether w Poznaniu. – Dlatego zrobiliśmy bieg parami, bo zauważyliśmy, ze bardzo wiele osób lub biegać z kumplem, przyjaciółką lub rodziną”.

Zasada jest bardzo prosta: do zawodów zgłaszają się pary w dowolnej konfiguracji ( jest klasyfikacja kobiet, mężczyzn i mikstów) i muszą wpaść na metę prawie równocześnie – różnica między zawodnikami nie może być większa niż 1,5 sekundy. Co ważne, drużyna związana jest ze sobą jedynie duchem, nie ma obowiązku trzymania się za ręce czy bycia połączonym innymi więzami niż na przykład małżeńskie. Ważne, by po prostu pokonać całą, 10-kilometrową trasę razem.

Podwójna moc

Wiadomo, że każdy łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniowo. W tym biegu o sukcesie również decyduje dyspozycja teoretycznie słabszego członka zespołu.

„To też jest przesłanie tego biegu – mówi Konrad Tuszewski. – Widać, że ci nieco słabsi nie chcą zawieść drugiej osoby i naprawdę dają z siebie wszystko. A przy okazji uczą się od tych lepszych dobrej taktyki biegu czy wyciskania z siebie absolutnych rezerw energii”.

un2Gether Bieg Parami w Poznaniu [ Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Randka w półciemno

Trasa biegnie szutrowymi i leśnymi ścieżkami wokół poznańskiej Malty i jest idealnym miejscem do tego, by bardziej zaawansowani biegacze zarazili bakcylem zawodów tych, którzy jeszcze nigdy nie startowali, a są do tego gotowi. Ale może to też być okazja do zawarcia całkowicie nowych znajomości. Organizatorzy przewidzieli bowiem, że niektórzy będą chcieli znaleźć kogoś do pary na ten bieg i dają taką możliwość na swojej stronie internetowej.

Nie będzie to randka całkowicie w ciemno, bo podajesz tam swoją płeć i czas, w jakim chcesz przebiec te 10 kilometrów, bo poziom jest – jak na każdych zawodach – mocno zróżnicowany. Najlepszy mikst pokonał trasę w 41 minut, ale są też takie pary, którym zajmuje to ponad godzinę z kwadransem (mężczyźni).

Niezależnie jednak od tempa, w jakim biegacie, zarezerwujcie sobie 29 października nie tylko poranek , ale i wczesne popołudnie. Mamy bowiem dobrą informację dla weekendowych śpiochów: start dopiero w samo południe. Oby tylko pogoda na Malcie była tak piękna, jak w zeszłym roku.

un2Gether Bieg Parami w Poznaniu [ Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Run2Gether Bieg Parami

Poznań, Polska

Pierwsza para: Magdalena Niemczyk & Paweł Samotyja – 41:06 (2016)

Ukończyło: 66 osób (2016)

  • 40-45 min – 14%
  • 45-50 min – 29%
  • 50 min-1 h – 32%
  • > 1 h – 25%

Nie lubisz ścigać się samotnie?

Oto zawody dla Ciebie. Imprezy, na których od startu do mety nie dopadnie Cię samotność długodystansowca.

Krakowski Bieg Sylwestrowy

  • Data: 31 grudnia 2017
  • Miejsce: Kraków

Marzy Wam się szalona noc sylwestrowa? Spędźcie magiczną noc w grodzie Kraka i zacznijcie nowy sezon biegowy razem! Klasyfikacja par przyciąga co roku kilkuset zakochanych biegaczy, którzy nie tylko formą, ale i przebraniem witają razem Nowy Rok.

Bieg Walentynkowy

  • Data: 17 lutego 2018
  • Miejsce: Poznań

Zimowa aura nad jeziorem Rusałka, 5- lub 10-kilometrowa trasa oraz dużo ciepła i miłości to gwarancja udanej gry wstępnej w tym szczególnym Dniu Zakochanych! Wspólne trzymanie się za ręce podczas wbiegania na metę to idealne rozpoczęcie walentynek. Love is in the air!

Nocny Bieg Parami ze Świetlikami

  • Data: maj 2018
  • Miejsce: Reda

Jak bieg nocą po lesie, to tylko parami i tylko w przepięknych okolicznościach Puszczy Darżlubskiej. Zaproś do zabawy kolegę z pracy, sąsiadkę lub przyjaciółkę, stwórzcie własną drużynę i pokonajcie dystans 15 km. Tutaj przede wszystkim liczą się dobra zabawa i bezpieczeństwo!

RW 10/2017 

REKLAMA
}