Elita biegła 24 godziny w Łysych

W drugi weekend września w gminie Łyse na Mazowszu po raz drugi rozegrano mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym. Na starcie stanęła elita, wśród nich tacy mistrzowie jak: Patrycja Bereznowska – rekordzistka świata, Joanna Biała – mistrzyni z Kladna i Waldemar Pędzich – weteran biegów ultra.

11. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym

W sobotę, 8 września, punktualnie o godzinie 10 uczestnicy 11. PZLA Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym rozpoczęli walkę o medale na pętli mierzącej 1995 metrów. Jak zwykle przyjechało kilku biegaczy z Ukrainy i Białorusi. Parę osób przyjechało bić rekordy, ale ich ambitne plany pokrzyżowały… dwie ulewy - szczególnie ta nocna dała się zawodnikom we znaki.

Łyse, które pierwszy raz gościły te zawody w 2015 roku, po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i świetnie zorganizowały imprezę. Biegaczy witały śpiewająco panie w strojach ludowych. Był również burmistrz, dzięki któremu całkiem niedawno położono asfalt na sporej części trasy.

Jeden z biegaczy zapewne bardzo się z tej równiutkiej trasy ucieszył, ponieważ biegł… boso! Powiedział, że wytrzyma 24 godziny, z powodu kontuzji skończył bieg cztery godziny przed końcem. Szacunek dla niego, że tyle godzin wytrzymał. Podobno zawsze tak biega, bo taki ma styl życia… Dla tych, którzy nie wiedzą: nie ma obowiązku biec przez pełne 24 godziny, można zejść w każdym momencie. Można również przespać się w zlokalizowanej przy starcie szkole.

Duże brawa należą się również mieszkańcom Łysych, bo dzięki ich szalonemu dopingowi kilku biegaczy wykrzesało z siebie jeszcze trochę mocy. Nawet okoliczne sklepy obiecały, że będą dłużej otwarte, żeby serwismeni mogli zrobić zakupy.

Wśród mężczyzn bieg wygrał Andrzej Piotrowski, pokonując w ciągu 24 godzin 243 km. Wśród kobiet triumfowała zdecydowana faworytka mistrzostw Patrycja Bereznowska po przebiegnięciu 232 km.

PG

REKLAMA
}