Finał Ligi Runmageddon 10 km [19.11.2017]

Tak, tak, nie da się ukryć... Ten bieg masakruje piękne ciała, oblepia błotem suchą skórę i stawia zadania godne komandosów - ale leczy przy tym dusze zmęczone pracą, miastem, wszędobylstwem porządku i asfaltu. Runmageddon po prostu trzeba przeżyć!

Finał Ligi Runmageddon 10 km [19.11.2017] organizatorzy
fot. organizatorzy

Błoto wcale nie brudzi. Błoto leczy. Pomaga na chorą duszę i ciało umęczone demonami miasta. Zapominasz o zrzędzącej teściowej, kłótniach z żoną, kredycie i zarozumiałym szefie. Przeszkody uczą pokory i zuchwałości, nabijają siniaków, choć hartują ciało jak stal w ogniu.

Starty po obrzydliwie równych drogach, w obrzydliwie czystym ubraniu i przesuwanie się wyłącznie w poziomie, w pozycji wyprostowanej, spowodowały wybuch światowej epidemii biegów terenowo-przeszkodowych. Kto raz zapadł na taką chorobę, nie chce się leczyć. Oniemiałe z zachwytu ciało nagrodzi Cię od razu – jak w sylwestrową noc strzelającymi w niebo fajerwerkami endorfin i... błota. Uważaj, bo Runmageddon wciąga!

Co cię czeka 19.11 w Łodzi?

Ci, którzy posmakowali już błota i przeszkód w tegorocznym cyklu Runmageddon, powinni stawić się 19 listopada na starcie Finału Ligi w Łodzi. Do pokonania 10 km i 50 przeszkód. Jednak, żeby wystartować w wielkim biegu finałowym, musisz mieć uzbierane w poprzednich startach sezonu minimum 2 punkty. To nic trudnego, bo 1 punkt otrzymuje się za intro, 2 punkty za rekruta, 3 punkty za classic, 4 punkty za hardcore i 5 punktów za ultra.

Nie masz nic na koncie i chcesz zadebiutować w Łodzi? Spokojnie. Czekają dystanse Rekrut: 6 km + 30 przeszkód lub Intro: 3 km + 15 przeszkód. W ramach Finału Ligi odbędą się też mistrzostwa Polski w biegach przeszkodowych na zasadach serii elite (trzeba tylko dopłacić ekstra 40 zł). Zerknij na stronę runmageddon.pl, żeby poznać dokładną lokalizację startu, bo w chwili zamykania numeru jeszcze nie była znana.

Dawka emocji i siniaków

Kim są ludzie, którzy chcą tak mocno sponiewierać swoje ciało? Okazuje się, że większość z nich to dezerterzy z biegów ulicznych, których znudziło już nieco deptanie asfaltu. Sporo pojawia się ćwiczących CrossFit, bo oprócz mocnych nóg przydają się mocne ręce i korpus do pokonywania przeszkód.

„Biegam już od kilku lat, biorę udział w różnych biegach ulicznych, biegach charytatywnych i zawodach, ale jeszcze nigdy nie czułam się tak biegowo spełniona, jak na mecie Runmageddonu” – mówi Czytelniczka Runner’s World Zuzanna Rybka. „W kolejnych startach będę pamiętać, żeby uważać podczas czołgania się pod zasiekami... Może tym razem moje spodenki nie będą wyglądały jak po ataku dzikiego zwierzęcia” – dodaje Zuza.

Obok amatorów pojawiają się też czasem gwiazdy. W jednej z edycji wzięła udział aktorka Barbara Kurdej-Szatan razem z przyjaciółmi. Pytana przez RW o swój najlepszy bieg, wręcz wykrzyczała: Runmageddon!!! „Byłam cała w błocie i do tego poharatana, ale towarzyszyła temu niesamowita zabawa. Czułam się trochę jak komandos. Biegliśmy w 5 osób, razem z mężem i przyjaciółmi. Pomagaliśmy sobie, śmialiśmy się i krzyczeliśmy, że jesteśmy do tej trasy wręcz stworzeni! Posiniaczona, brudna, ale szczęśliwa dotarłam do mety” – wspomina Basia Kurdej-Szatan.

Finał Ligi Runmageddon 10 km [19.11.2017] organizatorzy
fot. organizatorzy

Biegi terenowo-przeszkodowe w Polsce

Lubisz sponiewierać ciało i zregenerować zmęczoną psychę? Biegi terenowo-przeszkodowe rozgrywane są także późną jesienią.

Biegun: Strzał z Liścia

  • Data: 17 listopada
  • Miejsce: Gdynia

Po Bagiennej Zmorze i Morskiej Bryzie czas na Strzał z Liścia i zakończenie sezonu z przytupem! Tutaj Ty decydujesz, ile i z kim biegniesz, a do wyboru masz jedną, dwie lub trzy 5,5-km pętle najeżone przeszkodami, które zapierają dech w piersiach, i bezkresne morze dobrej zabawy, jeziora potu oraz przygodę, na którą możesz zabrać całą rodzinę!

Bieg Punishera

  • Data: 25 listopada
  • Miejsce: Nowy Dwór Mazowiecki

Integracja środowiska wojskowego z lokalnym tylko na terenie Twierdzy Modlin! Organizatorzy zapewniają piekielne kazamaty w dymie i huku oraz goniących Cię snajperów. Uważaj, bo jeśli jeszcze nie ma Cię na liście startowej, to jesteś na celowniku!

Bieg Herosa

  • Data: 25 listopada
  • Miejsce: Klucze, Katowice

Najbardziej widowiskowe i najtrudniejsze fragmenty Pustyni Błędowskiej zaskoczą nawet bywalców na Maratonie Piasków! Do wyboru Miraże – cross oraz Lisy Pustyni – przeszkody, a wszystko na dystansach 5 i 10 km. I choć już chłodniej, to atmosfera będzie iście gorąca!

Arena Challenge

  • Data: 3 grudnia
  • Miejsce: Płock

Bieg przeszkodowy kojarzy Ci się z zimnem, wodą i błotem? Nie w Płocku, gdzie organizatorzy przygotowali dla Ciebie pełną atrakcji 500-metrową trasę na zamkniętym obiekcie Orlen Arena. Schody, barierki, kettle i dobra zabawa gwarantowane! Jednym zdaniem: czym chata i arena w infrastrukturę bogata.

RW 11/2017

Finał Ligi Runmageddon 10 km [19.11.2017] organizatorzy
fot. organizatorzy
Zobacz również:
REKLAMA
}