[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Freedom Charity Run: 621 km w rocznicę transfomacji

Już 24 września rusza ponad 600-kilometrowy bieg Freedom Charity Run z Gdańska do Berlina. Celem imprezy jest upamiętnienie wydarzeń sprzed 25 lat, które doprowadziły do upadku komunizmu i pomoc dzieciom ofiar walk na kijowskim Majdanie.   

fot. Freedom Charity Run

Freedom Charity Run, który organizowany jest pod patronatem magazynu Runner's World, to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się społeczeństwa Europy środkowo-wschodniej po wielu latach niepokoju. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. 

Trzej biegacze: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać całą trasę. Wspólny bieg z Gdańska do Berlina ma przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu i przełomie politycznym związanym z upadkiem komunizmu w 1989 roku.

REKLAMA

Wydarzenie jest organizowane przez największą organizację charytatywną na świecie LIONS, kluby z Polski i Niemiec. Patronat honorowy objęli prezydent RP Bronisław Komorowski, a współpatronatów udzielili: prezydent Lech Wałęsa, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prof. Leszek Balcerowicz, Forum Obywatelskiego Rozwoju i Organizacja Razem 89. Zebrane dzięki biegowi fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc dzieciom ofiar walk na Majdanie w Kijowie na Ukrainie.

Freedom Charity Run rozpocznie się 24 września 2014 r. przed dawną stocznią im. Lenina w Gdańsku, mieście Solidarności, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy 3 października, po 9 dniach i po pokonaniu przez biegaczy 621-kilometrowej trasy, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, mieście, w którym runął mur. Prowadzić będzie m.in. przez Kościerzynę, Chojnice, Piłę, Oborniki Wielkopolskie, Poznań, Międzychód, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą i Strausberg.

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności i chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic. Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze. Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy apelują o dobrowolne datki na główny cel charytatywny – pomoc dla dzieci na Ukrainie.

Wydarzeniu patronuje Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wszyscy zarejestrowani jako sympatycy FOR mogą otrzymać koszulkę z logotypem forum i pobiec w jego drużynie na odcinku 5 km w Gdańsku w dniu startu biegu. Dodatkowo na mecie każdego odcinka sympatycy FOR mogą otrzymać książkę prof. Balcerowicza "Odkrywając wolność" z autografem.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wydarzenia freedom-charity-run.com oraz profilu facebook.com/FreedomCharityRun.

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij