Gdynia Półmaraton: treningi (nie tylko) dla debiutantów z Małgorzatą Sobańską

Były już skipy z Rafałem Wójcikiem, było dużo techniki z Marcinem Chabowskim, teraz czas na ćwiczenia zaproponowane przez Małgorzatę Sobańską! W niedzielę, 20 stycznia, w Gdyni odbędzie się kolejny otwarty trening w ramach akcji "Debiutanci na start!".

Małgorzata Sobańska będzie trenować debiutantów przed startem w Gdynia Półmaratonie
fot. Gdynia Półmaraton

Akcja "Debiutanci na start!" to nie tylko kompleksowy program przygotowań do debiutu w Gdynia Półmaratonie, ale także okazja do spotkania z najlepszymi polskimi lekkoatletami, których dzięki otwartym, bezpłatnym treningom biegacze amatorzy mają na wyciągnięcie ręki.

"Warto skorzystać z ich wiedzy i bezcennych porad" – mówi rzeczniczka zawodów Ewa Paciorek, która również debiutowała w Gdyni.

"Każdy trening to okazja, by uczyć się od najlepszych polskich biegaczy. Tym razem zapraszamy do Gdyni, na wspólne bieganie z jedną z najwybitniejszych biegaczek długodystansowych w historii polskiej lekkoatletyki. Na trening zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności osoby, które przed sobą mają swój debiut na dystansie półmaratonu" - zachęcają organizatorzy imprezy.

Zakończmy biegać, zacznijmy trenować!

"Tym hasłem chciałabym zaprosić do współpracy biegaczy chcących zadebiutować w Gdynia Półmaratonie – mówi Małgorzata Sobańska, aktualna rekordzistka Polski na dystansie maratonu. – Plan treningowy, który chcę Wam zaproponować jest oparty na moim planie, który stosowałam jako zawodniczka i który jest bardzo skuteczny również w treningu amatorskim. Oczywiście, wszystkie środki treningowe dostosowane są do możliwości fizycznych i czasowych biegacza amatora" – zapewnia mistrzyni.

Małgorzata Sobańska to niezwykle utytułowana zawodniczka, od 17 lat rekordzistka Polski w maratonie (2:26:08 podczas Chicago Marathon w 2001). Reprezentowała Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (11. miejsce) i Atenach (17. miejsce). Wygrywała maratony w Londynie (1995) i Warszawie (2008), dwukrotnie była także mistrzynią kraju w półmaratonie (1999 i 2004). Na mistrzostwach świata w maratonie w Göteborgu w 1995 zajęła 4. miejsce. Od 2009 roku zajmuje się treningiem amatorów biegania oraz organizacją i prowadzeniem obozów sportowych.

Akcja "Debiutanci na start!" obejmuje nie tylko otwarte treningi, ale także wsparcie trenerskie na każdym etapie przygotowań. Jeszcze można dołączyć do jednego z czterech debiutanckich teamów prowadzonych przez Marcina Chabowskiego, Rafała Wójcika, Anielę Nikiel-Głogosz i Małgorzatę Sobańską. Uczestnicy mogą liczyć także na komunikację z trenerami (w zamkniętych grupach w serwisie społecznościowym), zaś na samych zawodach na wyróżniające się numery startowe dla każdego teamu oraz wsparcie trenera przez cały półmaratoński weekend: od spotkania dzień przed startem, przez wspólną rozgrzewkę, doping na trasie, aż po uścisk dłoni i gratulacje na mecie.

Trening w niedzielę, 20 stycznia, jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Początek o godz. 10:00 przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Więcej informacji o imprezie i akcji "Debiutanci na start!" na oficjalnej stronie zawodów.

RW

 

REKLAMA
}