[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Runner's World

  • Biegi

  • Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój: stary tunel pochłonie setki biegaczy

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój: stary tunel pochłonie setki biegaczy

Największą atrakcją zupełnie nowej, 23-kilometrowej trasy Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój będzie nieczynny tunel kolejowy o długości 1601 m. Biegacze pokonają go już 25 maja. Zapisy trwają!

XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój fot. XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój

Biegi górskie w Jedlinie-Zdroju mają swoją kilkunastoletnią tradycję, dotychczas organizowano zawody na dystansach od 5 do 21 km. W tym roku zostanie zorganizowany już XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym, czyli Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój, którego patronem medialnym będzie Runner's World.

W 2014 r. organizatorzy proponują całkowicie nową, 23-kilometrową trasę. Tylko miejsce startu i mety nie zmienia się - zawody rozpoczną się i zakończą na terenie kompleksu rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Cała reszta to nie zwykły lifting, to totalna rewolucja.

REKLAMA

Jest to jedyny w kraju taki bieg, którego część trasy prowadzi 181 metrów pod powierzchnią ziemi przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce (1601 m). Znajduje się on pod masywem Małego Wołowca na trasie z Wałbrzycha do Kłodzka. Następnie trasa wiedzie po zboczu nieczynnego kamieniołomu, z którego rozpościera się malownicza panorama Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką (1602 m.n.p.m).

Część półmaratonu wytyczona jest przez Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich, wokół najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich - Góry Borowa (854 m.n.p.m.). Kolejny etap prowadzi uliczkami miasta w stronę Pałacu Jedlinka, gdzie można będzie podziwiać replikę samolotu "Czerwonego Barona".

fot. XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój

Na dziedzińcu powstaje browar, który wkrótce stanie się kolejną atrakcją miasta. Na koniec zawodnicy biegną przez Uzdrowisko tuż obok Domu Zdrojowego oraz Pijalni Wód Mineralnych z ujęciem wody Charlotta.

Stało się już tradycją, że biegacze w Jedlinie-Zdroju otrzymują wyjątkowe pamiątkowe medale. Tak będzie i w tym roku. Dla wszystkich, którzy dobiegną do mety przewidziano również konkursy, w których będzie można wygrać bardzo wiele ciekawych nagród od sponsorów.

Jedliński półmaraton odbędzie się 25 maja. Rywalizacja na trasie rozpocznie się punktualnie w południe. Jeśli ktoś zamierza wziąć udział w biegu, warto pośpieszyć się ze zgłoszeniem. Do 13 kwietnia wpisowe wynosi 40 zł, do 11 maja - 60 zł, a po tym terminie opłata startowa rośnie do 80 zł.

XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów w Krynicy Zdroju (www.festiwalbiegowy.pl) i Montrail Ligi Biegów Górskich (www.biegigorskie.pl). Honorowym patronatem imprezę objęli burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.biegajwjedlinie.pl.

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij