[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” [10.06.2018, TRASA]

Zabaw się w prawdziwego „huntera” i zrób skok na życiówkę w grodziskiej „połówce”. Zobacz, jak przebiegać będzie trasa 12 Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” i jak zaplanować ten start. Do zobaczenia 10 czerwca 2018 roku w Grodzisku Wielkopolskim!

Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” XII Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” - zobacz, co czeka Cię na trasie (fot. organizatorzy, Wikipedia CC)

Trasa dwunastej edycji Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” to dwie pętle prowadzące głównie ulicami miasta. Można powiedzieć, że ruszysz z pompą, a konkretnie przy pompie Bernarda z Wąbrzeźna, który, jak głosi legenda, uratował Grodzisk przed suszą. Od tego czasu miasto słynie ponoć ze znakomitej wody. Kilka lat temu obok studni stanęła też figura zakonnika trzymającego w dłoniach dzban, którego potarcie przynosi szczęście (A). Nie zapomnij o tym przed biegiem!

Pierwsza połowa

Do walki ruszysz ze Starego Rynku z zabytkowym ratuszem, dziś siedzibą Urzędu Miejskiego. Po kilkuset metrach zrobi się zielono. To park Miejski z pięknym stawem i zabytkowym pałacem – mieści się tu Muzealna Izba Tradycji Ziemi Grodziskiej. Tu zlokalizowano pierwszy punkt z napojami.

Dalej trasa biegnie ulicami osiedla domków jednorodzinnych, ul. Kąkolewską i Śliwkową do Nowotomyskiej w kierunku centrum, by po kilkuset metrach zawrócić i dobiec do drogi serwisowej wzdłuż obwodnicy miasta. W połowie odcinka „serwisówki”, tj. na 5. kilometrze, znów czekają wolontariusze z napojami. Osiedle Wojska Polskiego 3 km dalej to miejsce na doładowanie energii: łap owoce i ruszaj w dalszy bój o wynik.

Druga połowa

Trasa powoli wraca do centrum miasta, co zwiastują liczne grupy kibiców. Miej oczy szeroko otwarte – przed Tobą kolejno stary, zabytkowy klasztor, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich oraz Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego (B) – współorganizatora grodziskiego biegu.

Naprzeciw budynku znajduje się Pomnik Wdzięczności, przy którym odbywają się najważniejsze oficjalne uroczystości. Po kilkuset metrach ukaże Ci się jeszcze kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (C), a przed nim postać Powstańca Wielkopolskiego spoglądającego na miejski deptak – ulicę Szeroką.

Ostatni fragment trasy to bieg ulicami Powstańców Chocieszyńskich, Chopina, przez rondo Jana Pawła II, Garbarami do Poznańskiej. Tu u zbiegu ulic stoi popiersie Antoniego Thuma – byłego właściciela Browaru Grodziskiego, gdzie piwo ważone jest od ponad 700 lat. Stąd do Starego Rynku już tylko przysłowiowy „żabi skok”, a przed zawodnikami drugie okrążenie biegu.

REKLAMA

REKLAMA

 

Półmaraton „Słowaka” - trasa

Półmaraton „Słowaka”- statystyki

Gdzie: Grodzisk Wlkp./Polska

Dane z roku 2017:

Pierwsza kobieta: Patrycja Talar - 01:23:30

Pierwszy mężczyzna: Krzysztof Szymanowski - 01:14:04

Ukończyło: 2684

  • < 1:30 – 4,6%
  • 1:30-1:40 – 12,1%
  • 1:40-2:00 – 44,1%
  • 2:00-2:30 – 35,1%
  • > 2:30 – 4,1%

RW 03/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij