I Ogólnopolski Bieg Uliczny "Białystok Biega"

Duże imprezy biegowe to nie tylko długie dystanse zarezerwowane raczej dla doświadczonych biegaczy. 25 września w Białymstoku nawet zupełnie początkujący mogą wziąć udział w masowym biegu. Dystans: 5 lub 10 km.

Runner\'s World
ASHFGUYASG FOT.

"Białystok biega" to impreza, na którą organizatorzy zapraszają szczególnie osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z bieganiem. Będą one mogły spróbować swoich sił na dystansie 5 km. Dla bardziej doświadczonych biegaczy przygotowano trasę o długości 10 km.

Organizatorzy pomyśleli również o potrzebach osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Trasę specjalnie wytyczono w taki sposób, aby nie było na niej żadnych przeszkód w postaci krawężników, piasku czy trawy.

Poza biegiem głównym organizatorzy planują imprezy towarzyszące: marsz Nordic Walking na dystansie 5km oraz biegi krótkodystansowe dla najmłodszych na bieżni stadionu lekkoatletycznego w następujących kategoriach:

  1. dzieci w wieku przedszkolnym na dystansie 100m
  2. dzieci w I-II klasie na dystansie 400m
  3. dzieci w III-IV klasie na dystansie 400m
  4. dzieci w V-VI klasie na dystansie 800m

Marsz Nordic Walking będzie dostępny dla wszystkich chętnych - nie będzie miał charakteru rywalizacji, a raczej integracji i promocji zdrowia.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie: www.bialystokbiega.pl

Zobacz również:
REKLAMA
}