I Ogólnopolski Bieg Uliczny "Białystok Biega"

Duże imprezy biegowe to nie tylko długie dystanse zarezerwowane raczej dla doświadczonych biegaczy. 25 września w Białymstoku nawet zupełnie początkujący mogą wziąć udział w masowym biegu. Dystans: 5 lub 10 km.

Runner\'s World
ASHFGUYASG FOT.

"Białystok biega" to impreza, na którą organizatorzy zapraszają szczególnie osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z bieganiem. Będą one mogły spróbować swoich sił na dystansie 5 km. Dla bardziej doświadczonych biegaczy przygotowano trasę o długości 10 km.

Organizatorzy pomyśleli również o potrzebach osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Trasę specjalnie wytyczono w taki sposób, aby nie było na niej żadnych przeszkód w postaci krawężników, piasku czy trawy.

Poza biegiem głównym organizatorzy planują imprezy towarzyszące: marsz Nordic Walking na dystansie 5km oraz biegi krótkodystansowe dla najmłodszych na bieżni stadionu lekkoatletycznego w następujących kategoriach:

  1. dzieci w wieku przedszkolnym na dystansie 100m
  2. dzieci w I-II klasie na dystansie 400m
  3. dzieci w III-IV klasie na dystansie 400m
  4. dzieci w V-VI klasie na dystansie 800m

Marsz Nordic Walking będzie dostępny dla wszystkich chętnych - nie będzie miał charakteru rywalizacji, a raczej integracji i promocji zdrowia.

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie: www.bialystokbiega.pl

REKLAMA
Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA