I Półmaraton Górski w Polanicy z cyklu Runner's World Super Bieg

Polanica - Zdrój doczekała się górskiego biegu, który może być dobrym powodem do udziału w biegowej rywalizacji na atrakcyjnej i ciekawej trasie. To dobry pretekst do odwiedzenia Polanicy oraz zatrzymania się tam na dłużej niż czas potrzebny na pokonanie 21 lub 10 km.

Superbieg, półmaraton górski w Polanicy, 10 km w Polanicy fot. materiały prasowe
Runner's World Super Bieg tym razem zorganizowany zostanie w Polanicy / fot. materiały prasowe

Biegi górskie rozwijają się w Polsce dynamicznie, a konkurencja na tym polu jest wysoka. Imprez jest coraz więcej, a biegacze mają w czym wybierać. Organizatorzy biegu w Polanicy chcą zyskać zaufanie zawodników oferując im produkt, po którym wiadomo czego się spodziewać.

REKLAMA

Ci którzy biegali w poprzednich latach w górskich biegach i półmaratonach w Wiśle, Ludwikowicach Kłodzkich, Świeradowie - Zdroju, Półmaratonie Jeleniogórskim czy choćby w kwietniowym Półmaratonie Miękinia, wiedzą o co chodzi. Firma Grabek Promotion organizuje biegi od lat i chce robić to również w nowych miejscach, dla kolejnych zawodników. I na ulicy, i w górach.

Standard jest stały: ciekawe i bezpieczne trasy, profesjonalna obsługa, atrakcyjne pakiety startowe, koszulki, medale, nagrody, dobrze zaopatrzone punkty odżywcze, dyplomy dla zawodników, niespodzianki i atmosfera radosnego sportowego wydarzenia.

Tak będzie również 8 maja w Polanicy, dokąd zapraszamy na I Górski Półmaraton Polanica - Zdrój i bieg górski na 10 km.

Trasa półmaratonu została poprowadzona przez masyw Kamiennej Góry, Toczka i Rówienki, przez Drogę Wieczność i Nową Sokołówkę, z powrotem do centrum Polanicy.

Górska "dziesiątka" wybiega w tym samym kierunku co półmaraton, ale zawraca wcześniej, trawersując zbocza Kamiennej Góry.

Ideą tego biegu i całego cyklu jest to, aby w górach swoich sił mógł spróbować każdy, stąd również możliwość wyboru dystansu. Bieg zaliczany jest dodatkowo do tegorocznej Ligi Biegów Górskich Dare2B, co powinno być dodatkową motywacją dla części uczestników.

Start biegu w niedzielę 8 maja o godz. 11:00 z Parku Zdrojowego w Polanicy - Zdroju. Zapisy będą przyjmowane również w dniu biegu od godziny 8:00. W sobotę, 7 maja biuro zawodów będzie czynne od 16:00 do 21:00. Biegi Górskie w Polanicy - Zdroju będą kończyć Aktywny Weekend w tym mieście, który dzień wcześniej rozpoczną kolarze górscy, startując w kolejnej edycji cyklu Bike Maraton.

RW

Zobacz również:
Planowanie w bieganiu to podstawa - dlatego postaraj się uporządkować swoje trenowanie w czasie, nawet jeśli Twoje życie to nieustanna improwizacja. Dzięki temu łatwiej będzie Ci utrzymać treningowy rytm i motywację do biegania, systematycznie robić postępy, unikając przetrenowania i kontuzji, oraz realizować cele, niezależnie od tego, czy będzie to życiówka w maratonie, mniej centymetrów w pasie, czy po prostu bieganie dla dobrego zdrowia i samopoczucia.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA