IX Półmaraton Jeleniogórski z widokiem na Karkonosze już za nami!

Nareszcie! To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe i odległe, stało się faktem. Po roku wywołanej przez pandemię niepewności, zmian, przenoszenia terminów i nerwowego oczekiwania IX Półmaraton Jeleniogórski wreszcie w drugą niedzielę czerwca wystartował i szczęśliwie dotarł do mety.

IX Półmaraton Jeleniogórski z widokiem na Karkonosze już za nami! Grabek Promotion
fot. Grabek Promotion

Punktualnie o godz. 10:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju ruszyli Ci, którzy zgłosili się do startu w biegu głównym, a kwadrans później na swoją trasę wybiegli uczestnicy IX Jeleniogórskiej Dziesiątki. Imprezę otworzył Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry i on też dał sygnał do startu. Podczas końcowego odliczania widać i słychać było jak bardzo wszyscy wprost rwą się do biegu i sportowej rywalizacji. Najważniejsze, że jest to w końcu możliwe i oby już tak zostało.

Po ubiegłotygodniowej fali upałów przyszło ochłodzenie i warunki do biegania stały się prawie idealne, choć miejscami przeszkadzał na trasie silny, porywisty wiatr. Nieco zachmurzone Karkonosze wciąż piętrzyły się jednak dumnie w bezpośrednim sąsiedztwie trasy i kolejny raz nie zawiodły, pozostając jedną z głównych atrakcji i nieodłącznym elementem tej imprezy. Bieg z widokiem na góry – to hasło znów jest w Jeleniej Górze aktualne!

IX Półmaraton Jeleniogórski z widokiem na Karkonosze już za nami! Grabek Promotion
fot. Grabek Promotion

Trasę „dychy” najszybciej pokonał Jeleniogórzanin Krzysztof Tschirch (Karkonosz Running Team), z czasem 00:32:33. Na drugim miejscu do mety dobiegł Adam Putyra (Wrocławskie Iten), a trzeci był Jakub Kulesza (Kooltriathlon).

Anna Zajączkowska (Arkadiusz Gardzielewski Running Team) wyraźnie wygrała wśród kobiet, notując czas 00:38:42. Oprócz niej na podium stanęły także Katarzyna Choma (Karkonosz Running Team) i Ewa Drozdowska.

Półmaraton wygrał natomiast Sebastian Gołębiewski (Energia z biegania), a po jego finiszu zegar zanotował na mecie rezultat 1:16:13. Po niespełna minucie na mecie pojawił się Łukasz Garliński (KB Krokus Kwiatkowice), zajmując miejsce drugie. Trzeci był Marcin Rabenda (OLAWS Złotoryja).

Klasą sama dla siebie była Ewa Łukasiewicz (OLAWS Złotoryja), która wygrała wśród kobiet. Za nią na podium uplasowała się Agnieszka Sulma (WKB Piast Wrocław), a trzecia była Joanna Tereszkiewicz.

IX Półmaraton Jeleniogórski z widokiem na Karkonosze już za nami! Grabek Promotion
fot. Grabek Promotion

W klasyfikacji drużynowej związanej z biegiem na 10 km pierwsze miejsce zajął Karkonosz Running Team, w półmaratonie zespół Izery Bogatynia, a w kategorii „Gromada” najwięcej punktów uzyskali zawodnicy Be Active Leśna.

Tradycją Jeleniogórskiej Dziesiątki jest klasyfikacja rodziców biegnących z wózkami, a konkurencja stoi tu na coraz wyższym poziomie, gromadząc coraz więcej zawodników i zawodniczek. Wśród panów najszybciej 10 km pokonał Jacek Ziółkowski (Cross Warszawa), a najszybszą mamą została Karolina Borowska (KGHM ZG Run).

Wręczone zostały także nagrody dodatkowe, ufundowane przez Wójta Gminy Podgórzyn, związane ze specjalną premią znajdującą się na trasie.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie wyniki.datasport.pl/results3314, a więcej informacji na jelenia.superbieg.pl oraz superbieg.pl.

SB

Zobacz również:
REKLAMA
}